Smelé plány nového tímu v F1: Do troch rokov budeme vyhrávať preteky

Automobilka Audi budem novým dodávateľom motorov od roku 2026Automobilka Audi budem novým dodávateľom motorov od roku 2026 Zdroj: TASR/AP/Olivier Matthys

MNÍCHOV - Nemecký výrobca automobilov Audi sa od roku 2026 zaradí medzi továrenské tímy motoristického seriálu Formula 1. Spoločnosť zároveň dúfa, že tretí rok od začiatku pôsobenia v F1 začne vyhrávať preteky.

Audi, dcérska spoločnosť Volkswagenu, má viesť výrobu motorov a spolupracovať bude so švajčiarskou firmou Sauber, ktorá v F1 pôsobí od roku 1993.

"Prihlásili sme sa na obdobie rokov 2026-2030. V treťom roku chceme byť schopní bojovať o víťazstvá. Musíme byť realistickí. Prvý a druhý rok vedia byť náročné, no náročné je aj predvídať to, čo bude," uviedol Adam Baker, výkonný riaditeľ Audi Formula Racing GmbH.

Baker už vývoj motorov pre F1 viedol v spoločnosti BMW.

Od roku 2026 budú v seriáli platiť nové technické predpisy, podľa ktorých budú autá rovnako výkonné, no spotrebujú menej energie a bilancia emisií bude neutrálna.

"To nám ako nováčikom otvorí viac možností byť konkurencieschopnými. Všetko je regulované nákladovým stropom, každý má teda rovnaké šance a každý sa musí vyrovnať s rovnakou výzvou.

A ako to v F1 býva, výzva bude obrovská. No ak odvádzate dobrú prácu, je šanca, že môžete byť v roku 2026 na čele," dodal Baker pre agentúru DPA.
 

Viac o téme: Formula 1 F1 Audi
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy