Djokovič ôsmy triumf nezískal: V ankete o najlepšieho športovca Balkánu našiel premožiteľa

Srbský tenista Novak Djokovič Srbský tenista Novak Djokovič Zdroj: TASR/AP/Michel Euler

SOFIA - Anketu o najlepšieho športovca balkánskych krajín vyhral rumunský plavec David Popovici. V hlasovaní desiatich národných tlačových agentúr predčil aj wimbledonského víťaza Novaka Djokoviča. Srbský tenista je sedemnásobným víťazom ankety.

Tentoraz ale dostal prednosť 18-ročný Popovici, ktorý na majstrovstvách Európy i sveta vyhral preteky na 100 a 200 m voľný spôsob. Na stovke navyše prekonal svetový rekord a na juniorských šampionátoch získal sedem zlatých medailí. Dostal sa aj do elitnej desiatky v ankete o najlepšieho športovca Európy.

Rumunský plavec David Popovici Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Gregorio Borgia

Tretie miesto pre Modriča

Na treťom mieste skončil chorvátsky futbalista Luka Modrič, ktorý ako kapitán doviedol reprezentáciu k bronzovým medailám z majstrovstiev sveta v Katare a s Realom Madrid vyhral Ligu majstrov.

Viac o téme: Novak Djokovič Luka Modric David Popovici