VIDEO Cingel dvomi gólmi zariadil výhru Hradca Králové, posledné Kladno zdolalo majstrovský Třinec

Lukáš Cingel dvomi gólmi zariadil triumf MountfielduLukáš Cingel dvomi gólmi zariadil triumf Mountfieldu Zdroj: profimedia.sk

PRAHA - Slovenský hokejový útočník Lukáš Cingel dvomi gólmi rozhodol o triumfe Hradca Králové na ľade Brna 3:2 po predĺžení. V bránke Komety stál Marek Čiliak, ktorý vykryl 28 striel súpera.

Po sérii štyroch výhier neuspeli hokejisti Třinca a na ľade Kladna prehrali 3:4. Nezabránili tomu ani asistencie útočníkov Samuela Bučeka, Marka Daňa a Patrika Hrehorčáka.

Dva body si pripísal na konto aj slovenský obranca Patrik Koch, ktorý prispel asistenciami k víťazstvu Vítkovíc 5:2 nad Mladou Boleslavou. Za domácich zaznamenal 19. bod v sezóne obranca Juraj Mikuš. V drese hostí bodovali Adam Jánošík a štvrtý gól v sezóne strelil útočník Róbert Lantoši.

sumáre - 32. kolo:

HC Energie Karlovy Vary – HC Verva Litvínov 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 6. Jiskra, 34. Černoch, 59. Kohout

HC Motor České Budějovice – HC Olomouc 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)
Góly: 33. Percy, 46. Čachotský, 53. Pech, 60. Valský - 23. Knotek, 37. Olesz

HC Vítkovice Ridera – BK Mladá Boleslav 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Góly: 27. a 37. Krieger (KOCH), 35. Bukarts, 51. Mueller, 59. Kalus (MIKUŠ) - 17. Stránský (JÁNOŠÍK), 49. LANTOŠI

Rytíři Kladno – HC Oceláři Třinec 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Góly: 15. Klikorka, 21. Kubík, 38. Babka, 52. Dotchin - 7. Harvánek (BUČEK), 28. Ružička (DAŇO), 37. Čukste (HREHORČÁK)

HC Kometa Brno – Mountfield Hradec Králové 2:3 po predĺžení (0:0, 1:0, 1:2, 0:1)
Góly: 40. Holík, 49. Horký - 48. Jergl, 40. a 64. CINGEL

Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň 2:1 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 58. a 62. Flynn - 9. Hrabík

Viac o téme: Marek Čiliak Lukáš Cingel HC Kometa Brno HC Mountfield Hradec Králové