Posledný krok k víťaznej trofeji: Hádzanári po semifinálovej dráme s Rumunskom zabojujú o titul

Na snímke hádzanári reprezentácie SlovenskaNa snímke hádzanári reprezentácie Slovenska Zdroj: TASR/Milan Kapusta

ORADEA - Slovenskí hádzanári postúpili do finále Karpatského pohára v rumunskej Oradei. Zverenci trénera Fernanda Guricha v stredajšom semifinále zdolali domácich Rumunov 31:30 (17:18) a o trofej budú bojovať vo štvrtok od 18.15 h SEČ proti Egypťanom, ktorí si poradili s Alžírčanmi hladko 38:27 (15:14).

Slováci rozhodli o svojom triumfe v úplnom závere, keď najskôr 14 sekúnd pred koncom skóroval Martin Potisk a vzápätí ´zachránil´ tesné víťazstvo brankár Michal Martin Konečný. Pre španielskeho hlavného kouča tímu SR Fernanda Guricha to bol prvý triumf od nástupu do funkcie.

Karpatský pohár:

Rumunsko - SLOVENSKO 30:31 (18:17)

Zostava a góly SR: M. Konečný, Ľuba - Moravčík 4, Páleš, Fenár, Péchy 3, Dévai 2, J. Briatka 1, D. Polák 1, Prokop 4, T. Smetánka 2, J. Mikita, Potisk 8/1, Hniďák 3, Hlinka 1, Hajko 2, Sloboda, Korbel, pok. hody: 6/3 - 1/1, vylúčení: 4 - 8, ČK: 57. Militaru za faul - 58. J. Mikita za 3 vylúčenia, rozhodovali: Cazan a Suliman (obaja Rum.)

ďalší zápas:

Egypt - Alžírsko 38:27 (15:14)

hlasy po zápase /zdroj slovakhandball.sk/:

Fernando Gurich, tréner SR): "Musím chalanov pochváliť. Hoci v našej hre boli aj nedostatky, odviedli skvelú prácu. Ešte potrebujú čas, aby si zvykli na tento spôsob hry v obrane. V útoku sme boli od začiatku efektívni.

V druhom polčase sme eliminovali ľahké chyby a výborne zachytal Mišo Konečný v bránke. Bojovali sme od úvodu až do konca a mali sme aj šťastie, ktorému sme išli naproti. Gratulujem aj Rumunom, ktorí mali v zápase tiež dobré fázy."

Martin Potisk, spojka SR a najlepší strelec tímu: "Do zápasu sme nevstúpili najlepšie, ale držali sme sa toho, čo sme si povedali pred zápasom, že chceme bojovať. Zachovali sme si chladnú hlavu a vývoj skóre sme otočili. Ďalej sa hralo gól na gól. V polčase sme zaostávali o jeden presný zásah.

V šatni sme si povedali, že chceme pokračovať v našom výkone a musíme si dávať viac pozor na priestory medzi jedna - dva. Zároveň sme sa chceli vyvarovať zbytočným chybám v presilovkách, v ktorých sme stratili pár lôpt. Myslím si, že sa nám to podarilo. Túžili sme získať rešpekt súpera bez ohľadu na výsledok, čo nám dnes aj vyšlo."

ďalší program Karpatského pohára

štvrtok 29. decembra

16.00 h o 3. miesto: Alžírsko - Rumunsko

18.15 h finále: Egypt - SLOVENSKO

Viac o téme: Slovensko Rumunsko Fernando Gurich Karpatský pohár
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy