VIDEO Kanada totálne prevalcovala Nemecko: Nový rekord MS a famózny Connor Bedard

Gólová radosť hráčov KanadyGólová radosť hráčov Kanady Zdroj: SITA/AP/Darren Calabrese/The Canadian Press

HALIFAX - Hokejisti domácej Kanady odčinili na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov úvodnú porážku s českým tímom (2:5) a v stredajšom stretnutí skupiny A v Halifaxe deklasovali Nemecko 11:2.

Nemci, ktorí v úvodnom vystúpení podľahli Švédom len tesne 0:1, síce odpovedali na vedúci gól Kanady a ešte po 13 minútach držali vyrovnaný stav, ale potom už sa začala prejavovať favoritova dominancia.

Pred vyše desiatimi tisíckami divákov prestrieľali Kanaďania svojho súpera 52:16 a ich prevaha sa premietla aj do skóre, keď už o prvej prestávke viedli 3:1.

Nový rekord šampionátu

Definitívne potom rozhodli smršťou v druhom dejstve, ktoré vyhrali výsledkom 6:0. Aj vďaka trestu nemeckého beka Rayana Bettahara na päť minút a do konca stretnutia nastrieľal zámorský celok za druhú dvadsaťminútovku päť presilovkových gólov, čím stanovil nový rekord juniorského MS.

Connor Bedard strieľa na Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Darren Calabrese/The Canadian Press

Celkovo vyhrali Kanaďania na góly v početnej výhode málokedy vídaných 7:1.

Bedard, očakávaná jednotka budúcoročného draftu NHL, strelil tri góly a pridal štyri asistencie, čím vyrovnal kanadský rekordný zápis. Hetrik dal tiež Dylan Guenther, Olen Zellweger prispel tromi nahrávkami a aspoň bod si pripísalo 12 kanadských hráčov.