Mbappé prelomil mlčanie: Prehovoril o vzťahu s Messim a posmeškoch zo strany Argentíny

Futbalista Paríža St. Germain Kylian Mbappé Futbalista Paríža St. Germain Kylian Mbappé Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

PARÍŽ - Francúzsky futbalista Kylian Mbappé povedal, že nikdy neprekoná sklamanie z finálovej prehry na MS v Katare s Argentínou (3:3 pp, 2:4 v rozstrele z 11 m).

Dvadsaťštyriročný útočník sa však po návrate do zostavy Paríža Saint-Germain hneď gólovo presadil a zariadil triumf svojho mužstva.

Parížania si po viac ako mesačnej prestávke v najvyššej francúzskej súťaži pripísali zisk troch bodov. V 16. kole zdolali predposledný tím tabuľky Racing Štrasburg 2:1 vďaka Mbappého gólu v piatej minúte nadstaveného času z pokutového kopu.

Mrzí ma to

"Mrzí ma prehra na MS, nemyslím si, že sa cez to niekedy prenesiem. No povedal som chalanom, že nie je dôvod, prečo by mal klub platiť cenu za neúspech národného tímu. Sú to dve veľmi odlišné situácie.

Futbalisti PSG oslavujú gól Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

Teším sa, že sa vraciam s víťazstvom a mám spojenie s klubom, fanúšikmi a spoluhráčmi," povedal najlepší strelec z Kataru podľa agentúry AFP.

Kylian Mbappé opäť zopakoval, že prehra vo finále majstrovstiev sveta s Argentínou nijako neovplyvní jeho vzťah s ďalšou hviezdou Parížanov Lionelom Messim. Mbappé svojmu spoluhráčovi z klubu pogratuloval hneď po finále v Dauhe, ktoré Juhoameričania ovládli po penaltovom rozstrele.

"Hovoril som s ním hneď po zápase, dosiahol hlavný cieľ svojej kariéry. Tiež som chcel ďalšiu trofej, ale neuspel som," podotkol Mbappé po dueli so Štrasburgom, ktorý rozhodol v šiestej minúte nastavenie z pokutového kopu.

Lionel Messi so Zlatou Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

Mbappé nastrieľal vo finále hetrik a s ôsmimi gólmi sa stal najlepším strelcom šampionátu v Katare, Francúzsko ale k obhajobe titulu nedoviedol. Messi dal o gól menej a bol vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja. Argentínčania získali titul po 36 rokoch a niektorí hráči sa počas osláv "vysmievali" aj Mbappému.

"Toto nie je môj problém. Nemá cenu plytvať energiou na nepodstatných veciach. Pre mňa je teraz dôležité pomôcť svojmu klubu. Čoskoro sa nám vráti Leo a zase budeme spoločne vyhrávať," povedal najlepší strelec francúzskej ligy.

Lionel Messi a Kylian Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Armando Franca

Messi sa vráti k tímu 2. alebo 3. januára, ako uviedol kouč Christophe Galtier. Vynechá tak ešte minimálne novoročný šláger prvých dvoch tímov tabuľky na ihrisku Lens.

Mbappé strelil hetrik počas finále s Argentínou, no ani to nepomohlo Francúzom obhájiť titul. Juhoameričania sa stali tretíkrát v histórii majstrami sveta, keď uspeli v penaltovom rozstrele.

Viac o téme: PSG Francúzsko Argentína MS vo futbale Kylian Mbappé
  • Zdroj: TASR, ČTK