Slovenskí hádzanári obsadili druhú priečku v Karpatskom pohári: Vo finále nestačili na Egypt

Na snímke hádzanári reprezentácie SlovenskaNa snímke hádzanári reprezentácie Slovenska Zdroj: TASR/Milan Kapusta

ORADEA- Slovenskí hádzanári prehrali vo štvrtkovom finále Karpatského pohára s Egyptom 29:33 a na turnaji v rumunskej Oradei obsadili konečné druhé miesto.

Zverenci trénera Fernanda Guricha predtým v semifinálovom zápase zdolali Rumunsko 31:30. Na 3. mieste skončili domáci Rumuni po víťazstve nad Alžírskom 33:25.

Slovenskí reprezentanti absolvujú ďalšie reprezentačné akcie už v úvode roka 2023. V Trnave nastúpia proti Čile a následne ich čakajú dva súboje s Českom.

Karpatský pohár, finále:
Egypt - SLOVENSKO 33:29 (17:16)

Zostava a góly SR: M. Konečný, Ľuba - Moravčík, Páleš 5, Fenár 2, Péchy 1, Dévai 1, J. Briatka, D. Polák, Prokop 3, T. Smetánka 2, J. Mikita, Potisk 6/3, Hniďák 3, Hlinka, Hajko 2, Sloboda 3, Korbel 1. TH: 4/3 - 3/3, vylúčení: 5 - 7, rozhodovali: Stark a Stefan (obaja Rum.)

hlasy po zápase /zdroj: slovakhandball.sk/:

Fernando Gurich, tréner SR: "Gratulujem Egyptu, ktorý bol dnes lepší od začiatku do konca. Nám v oboch polčasoch dlhšie trvalo, kým sme sa dostali do tempa. V úvode sme sa dopúšťali ľahkých chýb v útoku, Egypťanom sme darovali lopty a oni mohli dávať jednoduché góly.

Potom sme sa vrátili do zápasu, keďže nám lepšie fungovala obrana a naša hra bola plynulejšia. Hoci mal prvý polčas v našom podaní rôzne tváre, zvládli sme ho celkom dobre. Po prestávke nám nevyšla prvá desaťminútovka, strácali sme lopty, Egypťania hru zrýchlili a zlomili duel vo svoj prospech. Potom sme sa síce zlepšili, ale stále sme mali problémy v strede obrany."

Marek Hniďák, spojka SR: "Myslím si, že prvý polčas bol z našej strany celkom fajn. V druhom polčase tempo trochu opadlo. Egypťania si držali náskok. Snažili sme sa dotiahnuť, ale už nám na to nestačili sily. Pokiaľ ide o celý turnaj, tak sme podali dva solídne výkony a nemáme sa za čo hanbiť. Stále máme čo zlepšovať, ale na turnaji sme ukázali nejaké pozitíva."