Perfektná otočka v podaní našej šestnástky: Fínov sme zdolali po famóznej tretej tretine

Hokejisti slovenskej šestnástkyHokejisti slovenskej šestnástky Zdroj: hockeyslovakia.sk

IMATRA - Slovenskí hokejisti do 16 rokov získali mimoriadne cenný skalp. V piatkovom zápase Turnaja piatich krajín vo fínskej Imatre prehrávali s domácimi rovesníkmi po prvej tretine 0:2, no dokázali skóre otočiť a napokon sa tešili z triumfu 6:3.

Výrazný podiel na víťazstve mal útočník Ján Chovan, ktorý dva góly strelil a na ďalšie tri prihral.
Slovenskej "šestnástke" patrí po treťom zápase na turnaji priebežná druhá priečka v tabuľke so šiestimi bodmi, tretí sú Švajčiari, prví deväťbodoví Česi.

Práve s nimi odohrajú zverenci trénera Ivana Králika záverečný duel na Silvestra o 16.30 SEČ. Informácie pochádzajú z webu hockeyslovakia.sk.

hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:

Ivan Králik, tréner SR "16": "V prvom rade chcem vyzdvihnúť neskutočný tímový výkon. Hoci sme prehrávali, každý z nás veril, že duel dokážeme otočiť. V prvej tretine to s nami nevyzeralo dobre.

Nehrali sme, čo sme chceli. Akoby sme mali pred Fínmi až príliš veľký rešpekt. Od druhej tretiny sa všetko zmenilo. Na ľade bolo silné mužstvo, ktoré išlo za víťazstvom. Chlapci dokázali, že aj s takým kvalitným súperom dokážu hrať nieže vyrovnanú partiu, ale dokonca byť lepší.

V poslednom zápase na turnaji, štvrtom za štyri dni, hráme proti Čechom, v ktorom opäť chceme ísť za víťazstvom. Na turnaji v Příbrame sme sa presvedčili, že dokážeme s nimi hrať a dokonca ich zdolať. Urobíme všetko pre výhru a celkové prvenstvo na turnaji."

Turnaj piatich krajín hráčov do 16 rokov /Imatra, Lappeenranta/:
Fínsko "16" - SLOVENSKO "16" 3:6 (2:0, 0:1, 1:5)

Góly: 10. Meiseri (Uusitalo, Koski), 15. Meiseri (Koski, Rajala), 59. Rajala (tr. strieľanie) - 26. Dubravík (Chovan), 45. Chrenko (Chovan, Saloň), 49. Chovan (Rusznyak, Tomka), 56. Chovan (Saloň), 58. Kalis (Tomka), 60. Dubravík (Chovan). Rozhodovali: Laukkala - Paukku, Niiranen (všetci Fín.), vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 272 divákov.

Zostava SR "16": Prádel - Rusznyak, Kalman, Vajko, Dravecký, Kubizniak, Lisý, Danko, Bajza ­- Dubravík, Čunderlík, Tomka - Chrenko, Svrček, A. Nemec - Saloň, Chovan, Kalis - Knapík, Kriška