VIDEO Devils v zostave s Tatarom zvíťazili na ľade Pittsburghu, Carolina vytvorila nový rekord

Hokejisti New Jersey Devils oslavujú gólHokejisti New Jersey Devils oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Gene J. Puskar

PITTSBURGH - Hokejisti New Jersey zvíťazili v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Pittsburghu 4:2. Na triumfe hostí sa podieľal aj slovenský hokejista Tomáš Tatar.

Švéd Filip Forsberg vo svojom 600. zápase v profilige vsietil jeden gól a pri ďalších dvoch asistoval, keď jeho Nashville zvíťazil na ľade Anaheimu vysoko 6:1.

V drese "Devils" skóroval dvakrát Jack Hughes a kapitán Nico Hischier pridal víťazný gól v oslabení. Na konečných 4:2 upravil Dougie Hamilton. "Myslím si, že gól v oslabení zmenil vývoj hry. Bolo to hektické, ale dokázali sme sa sústrediť a hrať našu hru celý zápas. Je to dobrý pocit," uviedol po zápase Hischier pre oficiálnu webstránku NHL.

Tatar strávil na ľade 12:53 minúty a vyslal jednu strelu na bránku. Jeho tím má napriek nevydareným predchádzajúcim zápasom druhú najlepšiu bilanciu na ľade súpera – zo 16 stretnutí prehral len trikrát a z toho iba raz v riadnom hracom čase. V predchádzajúcich desiatich zápasoch dosiahol druhý triumf, kým jeho súper utrpel štvrtú prehru za sebou.

Hokejisti New Jersey Devils, Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Gene J. Puskar

Nashville triumfoval na ľade Anaheimu vysoko 6:1. Kouč hostí John Hynes postavil pred zápasom do prvého útoku k Forsbergovi aj Coltona Sissonsa a Juusa Pärssinena, ktorí hrali v predchádzajúcom stretnutí vo štvrtej formácii.

"Majú dobré držanie puku a ja som sa snažil o to isté. Sme si podobní a podobne aj rozmýšľame," uviedol na adresu svojich spoluhráčov švédsky útočník. "Myslím si, že sme mali celkom navrch, najmä v druhej tretine po ich góle. Toto nám podľa mňa doteraz chýbalo a dúfam, že to prenesieme do ďalších zápasov," dodal Forsberg.

Nashville tak dosiahol tretie víťazstvo v predchádzajúcich 11 zápasoch, pričom domáci prehrali štyri z predchádzajúcich piatich stretnutí. Brankár Juuse Saros vykryl 26 striel a zaznamenal úspešnosť 96,3 percenta.

McDavid opäť zažiaril

Vysoké víťazstvo hostí sa zrodilo aj na ľade Seattlu – Edmonton viedol už po necelých desiatich minútach 4:0 a nakoniec zvíťazil 7:2. Hostia "vyhnali" z bránky Philippa Grubauera už v štvrtej minúte, piatimi bodmi (1+4) sa blysol kapitán hostí Connor McDavid a štyri asistencie zaznamenal jeho spoluhráč Ryan Nugent-Hopkins.

"Stále sa snažím zlepšovať. V niektorých zápasoch sa mi darí a v iných nie, tak to funguje v tejto lige," povedal k svojmu výkonu McDavid, ktorý vedie tabuľku v produktivite, počte strelených gólov aj v asistenciách.

"Štyri góly v prvej tretine znamenajú vždy dobrý štart. V prostrednom dejstve na nás trocha zatlačili, ale myslím si, že sme odpovedali dobre," opísal 25-ročný útočník priebeh stretnutia.

Carolina dosiahla klubový rekord

Jediné domáce víťazstvo priniesol duel medzi Carolinou a Floridou, v ktorom Hurricanes triumfovali 4:0. Ich brankár Antti Raanta si pripísal druhé čisté konto za sebou a 17. v kariére, keď zlikvidoval devätnásť pokusov súpera.

Domáci zvíťazili v desiatom zápase za sebou a dosiahli tak klubový rekord. Okrem toho bodovali už 16 dueloch v rade, čo je taktiež najdlhšia šnúra v histórii tohto klubu.

NHL - výsledky:

Anaheim Ducks - Nashville Predators 1:6 (0:1, 1:2, 0:3)
Góly: 23. Carrick (Vaakanainen, Megna) – 9. Sissons (Forsberg), 30. Trenin, 34. Forsberg (Pärssinen, Sissons), 51. Novak (Smith, Jeannot), 56. Josi (Pärssinen, Forsberg), 60. Niederreiter (Granlund, Glass). Brankári: Gibson - Saros, strely na bránku: 27:43

Pittsburgh Penguins - New Jersey Devils 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Góly: 15. Malkin, 33. Carter (Joseph, Rakell) – 27. Hughes (Hamilton, Bratt), 38. Hamilton (Mercer, Siegenthaler), 40. Hischier (McLeod, Smith), 60. Hughes (Haula, Mercer). Brankári: Jarry - Vaněček, strely na bránku: 27:28

Carolina Hurricanes - Florida Panthers 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 8. Noesen (Aho, Burns), 25. Svečnikov (Burns, Nečas), 32. Teräväinen (Jarvis, Kotkaniemi), 44. Kotkaniemi (Pesce, Jarvis). Brankári: Raanta - Knight, strely na bránku: 34:19

Seattle Kraken - Edmonton Oilers 2:7 (0:4, 2:2, 0:1)
Góly: 22. Sprong (Geekie, Donato), 28. Tanev (Larsson, Dunn) - 3. Hyman (McDavid, Nugent-Hopkins), 4. Kostin (Janmark, McDavid), 4. Nurse (McDavid, Yamamoto), 10. Puljujärvi (Mcdavid, Hyman), 26. Kostin (Nurse, Nugent-Hopkins), 27. Hyman (McDavid, Nugent-Hopkins), 51. McDavid. Brankári: Grubauer (4. Jones) - Skinner, strely na bránku: 38:32

Viac o téme: NHL Tomáš Tatar Pittsburgh Penguins New Jersey Devils