Problém s Erikom ten Hagom nemal len Ronaldo: Hviezda United skončila za trest na lavičke!

Na snímke nový tréner Manchestru United Erik ten HagNa snímke nový tréner Manchestru United Erik ten Hag Zdroj: TASR/AP/Sakchai Lalit

WOLVERHAMPTON - Anglický futbalový reprezentant Marcus Rashford pre disciplinárny trest chýbal v základnej zostave Manchestru United v silvestrovskom stretnutí 18. kola Premier League na ihrisku Wolverhamptonu Wanderers (1:0). Napokon sa však stal hrdinom zápasu, keď dostal šancu po prestávke a v 76. minúte strelil jediný gól duelu.

Dvadsaťpäťročný útočník po zápase priznal, že zaspal a meškal na tímový míting. Tréner Erik ten Hag bol nekompromisný a Rashforda potrestal tým, že ho proti Wolves nezaradil do základnej jedenástky. V sobotnom zápase hral na ľavom krídle namiesto neho argentínsky mladík Alejandro Garnacho.

Bola to jediná zmena v porovnaní so zostavou, ktorú ten Hag postavil od úvodu v predchádzajúcom víťaznom domácom dueli s Nottinghamom Forest (3:0). Holandský tréner napokon poslal Rashforda na ihrisko po prestávke, keď vystriedal práve Garnacha.

Anglický reprezentant ukázal svoje umenie štvrťhodinu pred koncom, keď z ľavej strany prenikol do pokutového územia domácich, ustál osobný súboj s obrancom a zblízka rozvlnil sieť. V 84. minúte prekonal Joseho Sá druhýkrát, no VAR odhalil, že Rashford pomohol lopte do siete rukou a gól tak neplatil. Aj tak sa však stal hlavnou postavou stretnutia.

Rashford v pozápasovom televíznom interview naznačil, že bol sklamaný, keď ho tréner vynechal zo základnej zostavy. Priznal však, že si s koučom všetko vydiskutovali a odpichli sa ďalej. "Urobili sme za tým hrubú čiaru a už na to ďalej nemyslíme. Trochu som meškal na míting. Zaspal som, no to sa stáva," citovala Rashforda agentúra AFP.

Rashford si napokon priznal chybu

"Samozrejme, existujú tímové pravidlá. Urobil som chybu. To sa môže stať. Samozrejme, som sklamaný, že som nemohol nastúpiť od úvodu, no rozhodnutiu trénera rozumiem a som šťastný, že sme aj tak dokázali zápas vyhrať."

Ten Hag bol rád, ako jeho zverenec zareagoval na trest: "Po tomto rozhodnutí to napokon dopadlo dobre. Myslím si, že také veci sa stávajú. Prišiel na ihrisko so sviežou hlavou, oživil hru, dal gól a to je správna reakcia. Samozrejme, týmto sa to celé končí. Každý musí rešpektovať pravidlá. Toto bola správna odpoveď."

Striedanie Rashforda rozprúdilo hru

Kouč United potvrdil, že polčasové striedanie malo pozitívny vplyv na mužstvo: "S výkonom v prvom polčase som nebol spokojný a hráčom som povedal, že s takým prístupom nemajú šancu vyhrať a že každý musí vydať o desať percent viac." United sa po treťom ligovom triumfe za sebou posunuli v tabuľke pred Tottenham na štvrté miesto znamenajúce účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov 2023/2024, pred Spurs majú dvojbodový náskok.

Rashford potvrdil dobrú formu, keď skóroval v troch súťažných zápasoch "červených diablov" za sebou. Predtým strelil tri góly v reprezentačnom drese na MS v Katare, kde Angličania dokráčali do štvrťfinále.

Rashforda nahradil v sobotnom zápase na ľavom krídle Alejandro Garnacho. Bola to jediná zmena v porovnaní so základnou jedenástkou, ktorú ten Hag postavil v predchádzajúcom víťaznom domácom dueli s Nottinghamom Forest (3:0). Informovala o tom agentúra AFP.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Manchester United Wolverhampton Wanderers Marcus Rashford Erik Ten Hag