Slováci si po smolnej prehre sypali popol na hlavu: V tomto zápase sme urobili najviac chýb!

František Dej a Mats AlgeFrantišek Dej a Mats Alge Zdroj: SITA/AP/Ron Ward/The Canadian Press

MONCTON - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali vo svojom poslednom zápase v B-skupine so Švajčiarskom 3:4 po nájazdoch a stratili šancu na víťazstvo v skupine. Zverenci Ivana Feneša v tabuľke s určitosťou neskončia horšie ako na treťom mieste a o tom, či skončia o jedno miesto vyššie, rozhodol až zápas Fínska s USA (22.00 SEČ).

hlasy po zápase /zdroj hockeyslovakia/:
Ivan Feneš, tréner SR: "Opäť to bol zápas najvyššej kvality, nezvládli sme ho. Za celý turnaj sme v ňom urobili asi najviac chýb, mali sme ho zvládnuť, súper to využil. Niektorí chalani mali nastavené hlavy priveľmi ofenzívne, ale odohrali za päť dní štyri ťažké zápasy, musím sa ich zastať. Každá jedna chyba tu rozhoduje. Chceli sme vyhrať skupinu, žiaľ, nepodarilo sa. Mám tušenie, koho asi dostaneme, ale počkáme si."

Adam Žlnka, útočník SR: "Bol to náročný zápas ako každý na tomto turnaji. Musíme dodržiavať veci, ktoré si povieme v kabíne, nemôže sa nám stávať, že bolo proti nám toľko prečíslení. Boli sme príliš hladní po útočení."

Adam Sýkora, strelec prvého gólu SR: "Bol to výborný hokej, hralo sa hore dole, čo sme veľmi nechceli. Vyhrávali sme 3:1, ale neplnili sme to, čo sme si povedali. Môj gól bol pre mňa typický, vybojoval som si puk. Keď bolo 3:1, chceli sme dať ešte viac gólov, musíme hrať jednoduchšie."

Viac o téme: Slovensko 20 MS v hokeji do 20 rokov Švajčiarsko 20
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy