Racing Lens ukončil sériu PSG: Leo a Neymar tam neboli, ale to nie je výhovorka

Na snímke hráči Racingu Lens oslavujú víťazstvo v zápase 17. kola francúzskej Ligue 1 nad PSGNa snímke hráči Racingu Lens oslavujú víťazstvo v zápase 17. kola francúzskej Ligue 1 nad PSG Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

LENS - Futbalisti Racingu Lens ukončili sériu Parížu Saint-Germain, ktorý utrpel bez dvoch hviezdnych opôr prvú prehru po 32 zápasoch. V nedeľnom stretnutí 17. kola francúzskej Ligue 1 zdolali úradujúcich majstrov 3:1 a stiahli náskok na čele na štyri body.

Hrdinom duelu bol Lois Openda, ktorý vsietil víťazný gól a k ďalšiemu prispel efektnou pätičkou. Hrať sa začalo v solídnom tempe a domáci vyťažili zo svojho tlaku v piatej minúte.

Parížsky brankár Gianluigi Donnarumma vyrazil centrovanú loptu Massadia Haidaru na nohu Przemyslawa Frankowského a ten nekompromisne zakončil z hranice malého vápna.

O sporné vyrovnanie sa o tri minúty postaral Hugo Ekitike, po spätnej prihrávke loptu zdanlivo vykopol brankárovi Briceovi Sambovi z rúk. Ten istý hráč o niečo neskôr zahodil vyloženú šancu, keď na dvakrát neprekonal Sambu a Openda vybojoval naspäť vedenie krátko pred polhodinou hry.

Z brejku, ktorý odštartoval Seko Fofana. Belgičan obohral kapitána Marquinhosa a Donnarummu prekonal prudkou prízemnou strelou k vzdialenejšej žrdi.

Na snímke hráči Racingu Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

Na konečných 3:1 upravil belgický útočník krátko po prestávke – obranu úradujúceho majstra zaskočil pätičkou, ktorá našla na bielom bode Alexisa Claudea-Mauricea. Hostia po zvyšok stretnutia vytvárali tlak, no obrana Lensu bola dôsledná. Najväčšiu šancu na zníženie mal štvrťhodinu pred záverečným hvizdom striedajúci Pablo Sarabia, ktorého prudkú hlavičku z bezprostrednej blízkosti Samba vyrazil.

PSG naposledy prehral 20. marca v ligovom dueli s AS Monaco (0:3) a premožiteľa odvtedy nenašiel ani v šiestich prípravných zápasoch. Tréner Christophe Galtier odmietol odôvodniť tento výsledok absenciou hviezdnych útočníkov Lionela Messiho a Neymara.

Lens si zaslúžil vyhrať

Argentínčan mal voľno po zisku titulu na MS s Argentínou a jeho klubový spoluhráč si odpykával kartový trest. "Lens si zaslúžil vyhrať. Leo a Ney tam neboli, ale to nie je výhovorka," uviedol Galtier pre AFP.

Tréner PSG Christophe Galtier Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Armando Franca

Dúfa, že fanúšikovia príjmu argentínskeho kanoniera rovnako vrúcne, ako Kyliana Mbappého. Ten prišiel vo finálovom zápase v drese Francúzska o obhajobu titulu práve na úkor juhoamerického mužstva.

Získal tú najkrajšiu trofej

"Pridá sa k nám 3. januára. Dúfam, že ho fanúšikovia príjmu, získal tú najkrajšiu trofej a hral veľmi dobre," povedal kormidelník hostí.

"Sme šťastní, že strácame len štyri body. Toto víťazstvo dokázalo, že môžeme zdolať každého," povedal po dueli tréner domácich Franck Haise. Jeho tím zdolal Parížanov prvýkrát od septembra 2020, keď si s nimi poradil v druhom kole domácej súťaže 1:0.

Viac o téme: Paríž Saint-Germain Racing Lens Ligue 1