VIDEO Svitko o probléme v druhej etape Dakaru: Mal som šťastie, že som nezostal niekde v púšti

Slovenský motocyklový pretekár Štefan SvitkoSlovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko Zdroj: Profimedia

ALULA - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko obsadil v pondelňajšej druhej etape rely Dakar 26. miesto. Jazdec stajne Slovnaft Rally Team bol o 21:38 minút pomalší než Američan Mason Klein na KTM.

Pretekári absolvovali 588 kilometrov dlhú trasu z pobrežia Červeného mora do mesta Alula, pričom samotný špeciál mal dĺžku 430 km. Klein dosiahol čas 5:23:04 hodiny a zvíťazil aj napriek dvojminútovej penalizácii. Najlepší nováčik z vlaňajšej edície prestížnych púštnych pretekov tak dosiahol prvý triumf na Dakare a posunul sa do vedenia v celkovom hodnotení.

Svitko vyštartoval ako devätnásty, no v dôsledku technických problémov sa v úvode prepadol na 47. miesto. Po ďalších dvesto kilometroch opäť figuroval v najlepšej tridsiatke a do cieľa získal ešte ďalšie štyri pozície. V celkovom hodnotení mu po dvoch etapách patrí 21. priečka s mankom 34:18 minúty na Kleina.

"Etapa dopadla pre mňa šťastne. Na osemdesiatom kilometri som totiž trafil kameň a rozbilo mi to spojky i nádrž. Videl som, že mi tečie benzín, tak som musel zastaviť a stratil som čas. Musel som prejsť na zadnej nádrži 180 km do tankovačky.

Päť kilometrov pred ňou mi zasvietila kontrolka na nádrži. Mal som šťastie, že mi nedošiel benzín a nezostal som niekde v púšti," uviedol Svitko vo videu na facebookovom konte svojho fanklubu.

Viac o téme: Štefan Svitko Slovnaft Rally Team
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Facebook/Štefan Svitko Fanclub
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy