Šláger kola priniesol dramatický záver, no nie góly: Trápiaci sa Everton podľahol Brightonu

Kieran Trippier a Gabriel Martinell v súboji o loptuKieran Trippier a Gabriel Martinell v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP//an Walton

LONDÝN - V šlágri 19. kola anglickej futbalovej Premier League medzi vedúcim tímom súťaže Arsenalom Londýn a tretím Newcastlom United sa zrodila bezgólová remíza.

Domáci "kanonieri" napriek územnej aj streleckej prevahe prvýkrát v sezóne stratili body na Emirates Stadium. Arsenal vedie tabuľku o osem bodov pred Manchestrom City, úradujúci majster však odohral o zápas menej.

Na zápasovej súpiske Newcastlu figuroval opäť slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka, ktorého si "straky" stiahli z hosťovania v Manchestri United. Duel sledoval z lavičky pre náhradníkov.

Brighton využil trápenie Evertonu naplno

Brighton zvíťazil vďaka rýchlym trom gólom z úvodu druhého polčasu na pôde Evertonu 4:1. Góly si podelili štyria strelci. V prvom polčase otvoril skóre Kaoru Mitoma, na ktorého nadviazali Evan Ferguson, Solomon March a Pascal Gross.

Hráč Brightonu Kaoru Mitoma Galéria fotiek (18) Zdroj: TASR/AP/Jon Super

Klub z juhu Anglicka sa ziskom troch bodov posunul na ôsmu priečku o bod za siedmy Fulham. Londýnsky klub uspel na pôde Leicestru City, keď o triumfe "chalupárov" rozhodol v 17. minúte Aleksandar Mitrovič. Iba na lavičke pre náhradníkov Fulhamu bol Marek Rodák.

Hráči United natiahli sériu víťazstiev

Manchester United zvíťazil na Old Trafford nad Bournemouthom 3:0. V prvom polčase poslal „červených diablov“ do vedenia Casemiro.

Na začiatku druhého dejstva zvýšil na 2:0 po rýchlej kontre strelou k žrdi Luke Shaw. Skóre spečatil v 86. minúte Marcus Rashford a United tak uspeli v štvrtom zápase za sebou.