VIDEO Skvelá jazda Petry Vlhovej na víťazstvo nestačila: Kráľovná slalomu je Shiffrinová!

Petra Vlhová, Mikaela Shiffrinová a Anna Swennová Larssonová na pódiu v slalome v ZáhrebePetra Vlhová, Mikaela Shiffrinová a Anna Swennová Larssonová na pódiu v slalome v Záhrebe Zdroj: TASR/Martin Baumann

ZÁHREB - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v stredajšom slalome Svetového pohára v Záhrebe druhé miesto.

V chorvátskej metropole zaostala o 76 stotín za Američankou Mikaelou Shiffrinovou, ktorá slávila 81. triumf v prestížnom seriáli. Tretia skončila so stratou 1,21 s Švédka Anna Swennová-Larssonová.

Shiffrinová triumfovala v Záhrebe po piaty raz, čo sa ešte nepodarilo žiadnej pretekárke. Už iba jedno víťazstvo jej chýba k tomu, aby sa dotiahla na ženský rekord Lindsey Vonnovej, ktorá vyhrala 82 pretekov SP. Absolútny rekord drží Švéd Ingemar Stenmark, ktorý získal prvé miesto celkovo v 86 pretekoch.

Američanka Mikaela Shiffrinová oslavuje Galéria fotiek (25) Zdroj: SITA/AP/Giovanni Auletta

"Som veľmi šťastná. Je to neuveriteľné, že som vyhrala piate preteky SP za sebou. Lyžovanie mi teraz prináša veľkú radosť," uviedla v cieľových priestoroch Shiffrinová, ktorá je suverénne na čele celkového poradia SP a vedie aj klasifikáciu slalomu.

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová Galéria fotiek (25) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Teším sa z druhého miesta

Vlhová získala v Záhrebe korunu snehovej kráľovnej tri roky za sebou. V stredu bola po prvom kole druhá o 55 stotín za Shiffrinovou, keď sa po výjazde zo strminy nevyhla chybám. V druhom kole predviedla na rozbitej trati dravú jazdu, zvládla aj terénne nerovnosti a posunula sa na druhú priečku. Dosiahla 63. pódiové umiestnenie v SP a najlepší tohtosezónny výsledok v slalome.

"Som spokojná, teším sa, že som opäť na pódiu v slalome. Vždy chcem vyhrávať, preto ma mrzí prvé kolo. Bola som nahnevaná, že som urobila chybu. Ale v druhom kole som dala dobrú jazdu. Na tréningu cítim, že každú jednu jazdu sa do toho dostávam viac a viac. Ale v pretekoch je to niečo iné. Je to s chybami, ale stále som tam. Nabudúce to už však chcem bez chýb," povedala Vlhová.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová Galéria fotiek (25) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Náročné podmienky

Lyžiarky štartovali v 1. kole z nižšieho miesta a trať bola kratšia ako v uplynulých rokoch. Jej nástrahy nezvládli Nemka Lena Dürrová, Američanka Paula Moltzanová ani Češka Martina Dubovská, ktorá už na prvej bránke chytila "špicara".

V druhom kole nepochodila ani úradujúca majsterka sveta Rakúšanka Katharina Liensbergerová, ktorá spravila tri bránky pred cieľom veľkú chybu.

Výsledky slalomu SP žien v Záhrebe: 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:36,42, 2. Petra VLHOVÁ (SR) +0,76, 3. Anna Swennová-Larssonová (Švéd.) +1,21, 4. Wendy Holdenerová (Švajč.) +1,38, 5. Ana Buciková (Slovin.) +2,36, 6. Camille Rastová (Švajč,) +2,73, 7. Franziska Gritschová (Rak.) +2,85, 8. Maria Therese Tvibergová (Nór.) a Amelia Smartová (Kan.) obe +2,93, 10. Leona Popovičová (Chor.) +3,02

Celkové poradie v SP (po 16 súťažiach): 1. Shiffrinová 975 bodov, 2. VLHOVÁ 586, 3. Holdenerová 495, 4. Sofia Goggiová (Tal.) 470, 5. Lara Gutová-Behramiová (Švajč.) 371, 6. Corinne Suterová (Švajč.) 337

slalom (6): 1. Shiffrinová 525 bodov, 2. Holdenerová 420, 3. VLHOVÁ 360, 4. Swennová-Larssonová 320, 5. Buciková a Lena Dürrová (Nem.) 195

Viac o téme: Petra Vlhová Slalom Mikaela Shiffrinová Záhreb Svetový pohár