VIDEO Český hrdina si víťazný gól ani nepamätá: Najdôležitejší zápas nás ešte len čaká

Jiří Kulich a Tomáš Suchánek sa radujú z postupu do fináleJiří Kulich a Tomáš Suchánek sa radujú z postupu do finále Zdroj: SITA/AP/Darren Calabrese/The Canadian Press

HALIFAX - Český hokejový útočník Jiří Kulich plní na juniorských majstrovstvách sveta v Kanade úlohu hlavného strelca českého tímu. Hoci má iba osemnásť rokov, v šiestich zápasoch strelil už šesť gólov.

Ten zatiaľ najdôležitejší strelil v semifinále proti Švédsku, ktorý v čase 69:10 rozhodol a posunul reprezentáciu do boja o zlato.

"Je to neuveriteľné, nemám ani slov. Je to neskutočná úľava a všetci si to užívame. Je to super," radoval sa Kulich po stretnutí, ktoré Česko vyhralo 2:1 v predĺžení.

Člen elitnej formácie bol rozhodujúcou postavou predĺženia, v ktorom mali viac z hry Švédi. Až do poslednej minúty, keď si našliapol Kulich, dostal sa až pred brankára Carla Lindboma a zápas rozhodol. "Životný gól. Pripadám si ako v sne. Ani si ten presný zásah nepamätám, budem sa musieť pozrieť na záznam," smial sa Kulich v rozhovore pre hokej.cz.

Verili sme, že to zvládneme

Český tím od 22. minúty prehrával 0:1 a vyrovnať sa mu podarilo až v záverečnej power play. V tretej tretine mal pritom výraznú prevahu.

"Verili sme od prvej do poslednej sekundy, že stretnutie zvládneme," uviedol Kulich, ktorý vyrovnávajúcu trefu Davida Jiříčka prirovnal ku gólu Karola Rachůnka v semifinále seniorského MS v roku 2010 tiež proti Švédsku. Tragicky zosnulý bek vtedy vyrovnal pri power play osem sekúnd pred koncom základnej hracej doby.

Český útočník Jiří Kulich Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Darren Calabrese/The Canadian Press

Národný tím potom uspel na samostatné nájazdy a postúpil do finále, v ktorom porazil 2:1 Rusko a získal zlaté medaily. Juniorov čaká v piatok od 0.30 h SEČ súboj s Kanadou.

"Do polnoci môžete byť slávni, ale akonáhle sa začne nový deň, všetko sa maže. Musíme sa zase obliecť do montérok. Najdôležitejší zápas kariéry nás len čaká," dodal Kulich odhodlane.

Viac o téme: MS 20 Česko 20 Švédsko 20 Jiří Kulich
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Twitter/TSN
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy