V tretej tretine posielal TPS Turku do vedenia: Skalického gól stačil tímu len na bod

Pavol SkalickýPavol Skalický Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

HELSINKI - Slovenský hokejista Pavol Skalický strelil vo štvrtok svoj štvrtý gól v prebiehajúcej sezóne najvyššej fínskej súťaže. Ani jeho presný zásah však nestačil TPS Turku k víťazstvu, na domácom ľade prehralo s Pelicans Lahti 3:4 po samostatných nájazdoch.

Skalický v 44. minúte poslal svoj tím do vedenia 3:2, no hostia o sedem minút neskôr vyrovnali zásluhou Čecha Lukáša Jašeka a v záverečnom rozstrele rozhodol o ich výhre Joni Ikonen. Dvadsaťsedemročný slovenský útočník nazbieral v tejto sezóne fínskej Liigy 12 bodov (4+8) v 31 stretnutiach. Jeho TPS čaká na víťazstvo už štyri zápasy a v tabuľke mu patrí 7. priečka, Pelicans sú tretí.

Viac o téme: TPS Turku Pavol Skalický