Hororová sezóna pre Chelsea pokračuje: Po tesnej prehre s Manchestrom City je na 10. mieste!

İlkay Gündoğan uniká Pierreovi-Emerickovi Aubameyangoviİlkay Gündoğan uniká Pierreovi-Emerickovi Aubameyangovi Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Úradujúci anglický futbalový majster Manchester City triumfoval vo štvrtkovom zápase 19. kola Premier League na ihrisku FC Chelsea 1:0 a znížil manko na vedúci Arsenal Londýn na päť bodov. Jediný gól strelil v 63. minúte striedajúci Riyad Mahrez. Londýnčania zostali v tabuľke na 10. mieste.

Chelsea prišla hneď v úvode o dve ofenzívne opory, už v 5. minúte striedal pre svalové zranenie Raheem Sterling a o 17 minút neskôr sa z rovnakého dôvodu porúčal z ihriska aj Christian Pulisic. V prvom polčase mali najväčšiu šancu domáci, obhajcu zachránila žrď po prízemnej strele Carneya Chukwuemeku z 18 metrov.

Denis Zakaria prihráva spoluhráčovi Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

Po prestávke sa opäť zatriasla bránková konštrukcia, tentoraz na domácej bráne, keď do žŕdky hlavičkoval Nathan Ake. Po hodine hry poslal tréner hostí Pep Guardiola na ihrisko duo Jack Grealish a Riyad Mahrez a mal šťastnú ruku. Iba tri minúty stačili tejto dvojici, aby sa postarala o gól. Po prihrávke Kevina de Bruyneho naservíroval Grealish z ľavej strany loptu na päťku priamo na kopačku alžírskeho krídelníka, ktorý zblízka otvoril skóre - 0:1.

"The Blues" napriek veľkej snahe nenašli sily na vyrovnanie. Hostia narušovali útočné snahy domácich už v zárodku a neumožnili im vytvoriť si sústavný tlak. City si po víťazstve upevnilo druhú priečku v tabuľke, pred dvojicou Newcastle, Manchester United má štvorbodový náskok, navyše "straky" odohrali o zápas viac.