Ako vyzerá zloženie skupín na ďalších MS? Slovenskí hokejisti spoznali súperov

Šimon Nemec oslavuje gól proti KanadeŠimon Nemec oslavuje gól proti Kanade Zdroj: SITA/AP/Darren Calabrese/The Canadian Press

HALIFAX - Slovenskí hokejisti sa na nasledujúcich MS hráčov do 20 rokov vo švédskom Göteborgu (26. decembra 2023 - 5. januára 2024) predstavia v základnej B-skupine.

Ich súpermi budú reprezentanti Česka, USA, Švajčiarska a Nórska, ktoré v elitnej kategórii nahradí Rakúsko. Rozhodlo o tom poradie v rankingu Medzinárodnej hokejovej federácie po nedávno skončenom juniorskom šampionáte. Slováci na ňom obsadili konečné 6. miesto po štvrťfinálovej prehre s Kanadou 3:4 pp.

"Javorové listy" pocestujú do Švédska s cieľom dosiahnuť majstrovský hetrik. V základnej A-skupine nastúpia proti Švédsku, Fínsku, Nemecku a Lotyšsku. Dejiskom "slovenskej" B-skupiny by mala byť aréna Frölundaborg s kapacitou vyše 6000 divákov.

Zápasy A-skupiny bude hostiť hala Scandinavium, ktorá je spätá s najväčším úspechom slovenského hokeja. V roku 2002 v nej slovenskí reprezentanti vybojovali historické zlaté medaily.

Zloženie základných skupín MS 2023 hráčov do 20 rokov:
A-skupina: Kanada, Švédsko, Fínsko, Nemecko, Lotyšsko
B-skupina: Česko, USA, SLOVENSKO, Švajčiarsko, Nórsko

Viac o téme: Slovensko MS v hokeji do 20 rokov
  • Autor: © Zoznam/
  • Twitter/IIHF
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy