Získali sme striebro s cenou zlata: České hokejové osobnosti hodnotia šampionát v Kanade

Hokejisti Česka po prehre s Kanadou vo finále MS do 20 rokovHokejisti Česka po prehre s Kanadou vo finále MS do 20 rokov Zdroj: SITA/AP/Darren Calabrese/The Canadian Press

PRAHA - Českí hokejisti prehrali v dramatickej koncovke vo finále juniorských majstrovstiev sveta v Halifaxe s Kanadou 2:3 v predĺžení, za svoje výkony na turnaji sa však dočkali množstva pochvál a ocenení.

Na sociálnych sieťach im ešte v noci gratuloval napríklad trojnásobný víťaz Stanleyho pohára Jiří Hrdina, bývalý svetový šampión v kategórii do 20 rokov Václav Nedorost, alebo šéf hokejového zväzu Alois Hadamczik.

"Tak nakoniec je to striebro, ale s cenou zlata... Tento tím urobil maximum a aj keď sú teraz chlapci sklamaní, tak je to obrovský úspech, ktorý docenia až časom," napísal Hrdina na twitter a pogratuloval hráčom, trénerom a všetkým, ktorí sa na zisku striebornej medaily podieľali.

Skvelý turnaj pre Českú republiku

Seniorský majster sveta z roku 2010 a jeden z najlepších českých hokejistov súčasnosti Jakub Voráček už v priebehu stretnutia písal, že je poriadne nervózny. Po víťaznom góle Dylana Guenthera v siedmej minúte predĺženia zablahoželal Kanade k zisku zlata, rovnako ako českým hráčom.

Českí hokejisti oslavujú gól Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Darren Calabrese/The Canadian Press

"Skvelý turnaj pre Českú republiku. Veľa vzrušenia, skvelé tempo, skvelá mentálna sila," uviedol útočník Columbusu, ktorý je momentálne zo zdravotných dôvodov mimo hry. Voráček zároveň ocenil tímovú silu českého výberu.

V zámorí sledoval finále aj Ladislav Šmíd. Bývalý vynikajúci obranca žije po ukončení kariéry s rodinou v Kanade. Už pred finále avizoval, že aj jeho deti budú v boji o zlato fandiť Česku."Najprv by som rád zablahoželal Kanade k zlatu. Myslím, že medaila je v dobrých rukách a je zaslúžená.

Som hrdý na našich hráčov a na to, ako reprezentovali na juniorskom MS. Všetkým ukázali, že tvrdá tímová práca naozaj funguje," napísal na twitteri Šmíd, ktorý vždy vynikal maximálnym nasadením.

Môžem byť hrdý, že som Čech

Podobne to videl aj útočník Jakub Lauko, ktorý sa teraz snaží stabilne presadiť do kádra Bostonu v NHL. "Veľká škoda, ale myslím si, že aj napriek prehre musíme všetci skloniť klobúk, pretože to, čo chlapci na ľade celého turnaja predvádzali, bolo niečo neskutočné. Zase raz môžem byť hrdý na to, že som Čech," napísal Lauko.

Hokejisti Česka po prehre Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Darren Calabrese/The Canadian Press

"Neskutočné výkony, zaslúžená medaila. Obrovská gratulácia," doplnil ho Václav Nedorost, ktorý sa podieľal na triumfoch českého tímu na juniorských MS v rokoch 2000 aj 2001.

S hráčmi sa zhodol aj prezident Českého zväzu ľadového hokeja Alois Hadamczik. "Chlapci podali veľký výkon. Chcem vám poďakovať za celý turnaj rovnako ako realizačnému tímu.

Všetci ste odviedli kus práce a po rokoch ste v Česku vyvolali hokejovú eufóriu. Striebro je obrovský úspech a za celý český hokej vám gratulujem. Sme na vás hrdí," napísal Hadamczik na twitteri.

O veľký úspech sa pred niekoľkými mesiacmi zaslúžili aj české hokejistky, ktoré na majstrovstvách sveta v Dánsku získali bronz. Viacerí z nich na instagrame zdieľali grafiku národného tímu oznamujúcu zisk striebra. "Pre mňa ste zlatí chlapci," napísala napríklad Tereza Vanišová.

Viac o téme: Jakub Voráček Česká republika Ladislav Šmíd Alois Hadamczik Václav Nedorost Jakub Lauko
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy