Gól hlavou, menší trest a hit, to je nová definícia hetriku: Fehérváryho gól pobavil fanúšikov

Slovenský obranca Washingtonu Martin FehévárySlovenský obranca Washingtonu Martin Fehéváry Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

NEW YORK - Slovenský hokejový obranca Martin Fehérváry z Washingtonu Capitals dosiahol v nočnom zápase NHL  jeden z najkurióznejších gólov kariéry.

Brankára Columbusu Elvisa Merzlikinša prekonal po tom, čo prilbou zmenil smer už predtým stečovanej strely. Tretím gólom v sezóne pobavil fanúšikov Capitals, ktorí ocenili jeho futbalové kvality.

Fehérváry kurióznym gólom v 38. minúte upravil na 2:3 pre Washington. Jeho gól sa napokon ukázal ako víťazný, keďže v ďalšom priebehu skórovali už len hráči Capitals. Slovenský obranca v závere druhej tretiny clonil vo výhľade brankárovi Columbusu otočený smerom k hre.

Útočník Dylan Strome vyslal strieľanú prihrávku, ktorú ešte tečoval Liam Foudy, od ktorého puk zamieril k Fehéváryho hlave a odtiaľ oblúkom zapadol za Merzlikinša.

Je lepší než Ibrahimovič

Capitals si siedmym víťazstvom po sebe na klziskách súperov vytvorili vlastný klubový rekord. Fehérváryho gól prispel k presvedčivému víťazstvu a predĺženiu úspešnej série, takže fanúšikovia

Capitals sa k nemu vyjadrili vo veselom duchu: "Je lepší než Ibrahimovič," napísal jeden z nich s odkazom na švédskeho futbalistu.

"Gól hlavou, menší trest a hit. To je nová definícia hetriku," napísal ďalší. Viacerí v komentároch pridali odkaz na gólové hlavičky Cristiana Ronalda. K jednej z nich pribudol komentár: "Nie je umenie hlavičkovať vo futbale, ale skúste to v hokeji. Bravo, Marty."

Niektorí pripomenuli, že ide o najkurióznejší gól hráča Washingtonu od februára 2012, keď Mathieu Perreault skóroval jazykom. Puk sa mu vtedy odrazil od úst a hráč neskôr uviedol, že sa ho dotkol jazykom.

Viac o téme: Washington Capitals Martin Fehérváry