Petra Vlhová: Online prenos z 2. kola obráku v Kranjskej Gore

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová v 1. kole v obrovskom slalome žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní v slovinskej Kranjskej GoreNa snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová v 1. kole v obrovskom slalome žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní v slovinskej Kranjskej Gore Zdroj: Športky - TASR/Martin Baumann

KRANJSKA GORA - Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová triumfovala v nedeľnom obrovskom slalome v slovinskej Kranjskej Gore a dosiahla 82. víťazstvo vo Svetovom pohári, ktorým vyrovnala ženský rekord krajanky Lindsey Vonnovej.

Viac o výsledku pretekov sa dočítate TU!

V slovinskej Kranjskej Gore zaostávala za vedúcou Američankou Mikaelou Shiffrinovou o 87 stotín sekundy. Druhá bola s odstupom 24 stotín Talianka Federica Brignonenová, na tretej pozícii figurovala sobotňajšia víťazka Valerie Grenierová z Kanady (+0,39).

Trať bola oproti sobotnému obráku menej zavretá. Súťaž rázne rozbehla Shiffrinová štartujúca s jednotkou. Líderka SP, ktorá útočila na svoje 82. víťazstvo a vyrovnanie ženského rekordu krajanky Lindsey Vonnovej, predviedla plynulú, dynamickú jazdu bez zaváhaní. Ďalšie pretekárky sa radili za ňu, vrátane Vlhovej.

Na snímke americká lyžiarka Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Slovenka so štartovým číslom 4 strácala na treťom medzičase 1,01 sekundy, až dolu pustila viac lyže a dokázala manko skresať na 87 stotín. Zaradila sa na priebežnú tretiu pozíciu, neskôr ju predbehli ešte štyri pretekárky.

Vlhová nešla tak čisto, ako chcela

"Nešla som až tak čisto, ako sa dalo ísť. Sneh bol veľmi agresívny, príliš som driftovala. Celú trať som zastavovala. Nevyšlo to, uvidíme, ako sa mi bude dariť v 2. kole. Trať bola tvrdšia ako včera, podmienky sú veľmi dobré," uviedla Vlhová pre JOJ Šport.

K Shiffrinovej sa dokázali priblížiť len Brignonenová a Grenierová. Kanaďanka na trati, ktorú staval jej tréner, išla opäť agresívne, ale dopustila sa niekoľkých menších chýb.

Ďalšie lyžiarky strácali už výraznejšie, štvrtá bola vedúca žena priebežnej klasifikácie disciplíny Marta Bassinová (+0,73), pred Vlhovú sa dostali ešte Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (+0,77) a Švédka Sara Hectorová (+0,85). Druhé kolo bolo na programe od 12.30 h.

Viac o téme: Petra Vlhová Obrovský slalom Mikaela Shiffrinová Kranjska Gora