VIDEO Gauffová ovládla Auckland bez straty setu, Masárová dosiahla životný úspech

Americká tenistka Coco Gauffová vyhrala turnaj v Aucklande.Americká tenistka Coco Gauffová vyhrala turnaj v Aucklande. Zdroj: SITA/AP/Andrew Cornaga/Photosport

AUCKLAND - Americká tenistka Coco Gauffová potvrdila úlohu nasadenej jednotky a vyhrala turnaj v Aucklande.

Osemnásťročná minuloročná finalistka Roland Garros vo finále turnaja pred grandslamovým Australian Open porazila španielsku súperku Rebeku Masárovú 6:1, 6:1 a získala tretí titul v kariére.

Siedma tenistka sveta Gauffová prešla turnajom na Novom Zélande bez straty setu. Vo finálovom zápase prerušenom na dlhšiu dobu kvôli dažďu nedala o päť rokov staršej súperke šancu. Päťkrát pripravila víťazku juniorky na Roland Garros z roku 2016 o podanie a za hodinu a 19 minút premenila druhý mečbal.

Gauffová hrala finále štvrtýkrát a titul pridala k predchádzajúcim triumfom v Parme a Linzi. Záverečný zápas nezvládla len vlani na French Open, kde podľahla Polke Ige Swiatekovej.

Dvadsaťtriročná Masárová, štvrťfinálová premožiteľka Karolíny Muchovej, zažila premiérovú finálovú účasť na WTA Tour. Dcéra Španielky a Slováka, ktorá sa narodila v Bazileji a reprezentuje krajinu svojej matky, sa dostala do hlavnej súťaže z kvalifikácie a po životnom úspechu sa prvýkrát posunie do prvej stovky rebríčka.

Viac o téme: Rebeka Masárová Coco Gauffová WTA v Aucklande