Infarktový záver v Miláne: Domáci prišli o dvojgólové vedenie v posledných minútach zápasu

Olivier Giroud reaguje na svoju zahodenú šancuOlivier Giroud reaguje na svoju zahodenú šancu Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

MILÁNO - Futbalisti AC Miláno remizovali v nedeľňajšom zápase 17. kola Serie A s AS Rím 2:2.

Domáci viedli ešte v 77. minúte 2:0, no Rimana dokázali v závere streliť dva góly, keď sa o deľbu bodov postarali Roger Ibanez a Tammy Abraham. AC je tretie a na konte má 37 bodov rovnako ako druhý Juventus, hostia figurujú na šiestej priečke tabuľky o skóre za Laziom.

Rafael Leao a Gianluca Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

SSC Neapol sa po zakopnutí s Interom Miláno (0:1) opäť dostal na víťaznú vlnu, keď v 17. kole Serie A triumfoval na štadióne UC Sampdoria 2:0. "Partenopei" mali príležitosť otvoriť skóre už v 6. minúte, no Matteo Politano nepremenil pokutový kop.

Neskôr sa o góly postarali Viktor Osimhen v 19. minúte a Eljif Elmas v 82. minúte z bieleho bodu. Slovák Stanislav Lobotka odohral celý zápas. Neapol má v tabuľke na prvom mieste náskok sedem bodov pred druhým Juventusom.

Viktor Osimhen a Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/Pecoraro/LaPresse via A

Futbalisti Lazia remizovali v nedeľňajšom zápase Serie A na domácej pôde s Empoli 2:2. O úvodný gól stretnutia sa postaral už v druhej minúte stredopoliar "Biancocelesti" Felipe Anderson a náskok domácich zvýšil v 55. minúte Mattia Zaccagni.

Pred koncom vrátil hostí do zápasu gólom Francesco Caputo a v nadstavenom čase presným zásahom spečatil remízu Razvan Marin. Laziu patrí v neúplnej tabuľke Serie A piate miesto.

Razvan Marin strieľa vyrovnávajúci Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/Alfredo Falcone/LaPresse via AP

Strelec bol len na lavičke

V nedeľu Spezia privítala na štadióne Alberto Picco futbalistov Lecce, kde sa po 90 minútach zrodila iba bezgólová remíza. Futbalisti Lecce tak nedokázali predĺžiť svoju trojzápasovú víťaznú šnúru. Slovenský útočník Spezie Dávid Strelec figuroval na lavičke náhradníkov.

Futbalisti FC Salernitana remizovali na domácej pôde s Turínom 1:1. Hostí poslal do vedenia v 36. minúte Antonio Sanabria, no už v úvode druhého polčasu vyrovnal skóre stredopoliar Tonny Vilhena. Slovenský legionár Norbert Gyömbér nastúpil do stretnutia za domácich v 76. minúte.