Sukeľ sa gólovo podieľal na triumfe Litvínova: Jánošík a Lantoši zaznamenali asistenciu

Matúš SukeľMatúš Sukeľ Zdroj: Profimedia

LITVÍNOV - HC Verva Litvínov na čele so slovenským hokejistom Matúšom Sukeľom zdolala v 36. kole českej najvyššej hokejovej ligy na domácom ľade Mladú Boleslav 4:3.

Slovenský kapitán Litvínova sa gólovo presadil v druhej tretine po dorážke strely krajana Andreja Kudrnu, keď počas presilovej hry poslal puk za chrbát brankára a vyrovnal stav duelu na 3:3. V drese hostí zaznamenali asistencie Slováci Adam Jánošík a Róbert Lantoši.

Hokejisti Hradca Králové zvíťazili na domácom štadióne s Olomoucom 5:4. Slovenský legionár Silvester Kusko si v drese hostí pripísal dve asistencie, keď v 10. minúte druhej tretiny asistoval Jakubovi Navrátilovi a rovnako prihral o necelé dve minúty neskôr na vyrovnávací gól hostí na 3:3 obrancovi Tomášovi Dujsíkovi.

Asistenciu si pripísali aj ďalší Slováci

Na strane domácich si pripísal asistenciu Mislav Rosandič, keď sa v 11. minúte zápasu počas presilovej hry podieľal na presnom zásahu Jakuba Leva. V predĺžení prihral na rozhodujúci gól ďalší slovenský zástupca Lukáš Cingel.

Lukáš Cingeľ Galéria fotiek (2) Zdroj: mountfieldhk.cz

Oceláři Třinec doma triumfovali nad HC Škoda Plzeň 6:1. Skóre otvoril gólom už v prvej minúte stretnutia Patrik Hrehorčák, na ktorý mu nahral Miloš Roman. Asistencie si pripísali aj Tomáš Marcinko, Libor Hudáček a Martin Marinčin, keď sa podieľali na druhom, treťom resp. štvrtom presnom zásahu Třinca.

Šiesty gól "Oceliarov" zaznamenal Marko Daňo. V 54. minúte otvoril strelecké konto Plzne Adrián Holešinský. V ďalšom dueli podľahli Karlove Vary na domácom štadióne Vítkoviciam 1:3. O jediný gól domácich sa postaral David Griger.

36. kolo - sumáre:
HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)
Góly: 21. Hlava, 29. Demel, 35. SUKEĽ (KUDRNA), 55. Estephan - 3. Dvořáček, 28. Bernad (LANTOŠI), 29. Lintuniemi (JÁNOŠÍK)

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Ridera 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 58. GRIGER - 14. Mueller, 35. Chlan, 59. Lakatoš

Bílí Tygři Liberec - HC Motor České Budějovice 2:3 po predĺžení (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 14. Vlach, 17. Flynn - 12. Gulaš, 34. Percy, 61. Vopelka

Moutfield HK Hradec Králové - HC Olomouc 5:4 po predĺžení (1:1, 3:3, 0:0 - 1:0)
Góly: 11. Lev (ROSANDIČ), 25. Jergl, 26. Klima, 33. Perret, 64. Ouellet-Blain (CINGEL) - 19. a 39. Musil, 30. Navrátil (KUSKO), 31. Dujsík (KUSKO)

HC Sparta Praha - Rytíři Kladno 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Góly: 15. Thorell, 41. Jandus, 47. Safin, 57. Kousal

HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Góly: 46. Flek (POSPÍŠIL) - 7. Sedlák, 20. Kousal, 24. Kolář, 59. Zohorna (ČEREŠŇÁK)

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 6:1 (3:0, 3:0, 0:1)
Góly: 1. HREHORČÁK (ROMAN), 3. Roth (MARCINKO), 7. Nestrašil (HUDÁČEK), 26. Chmielewski (MARINČIN), 29. Zahradníček, 39. DAŇO - 54. HOLEŠINSKÝ

Viac o téme: Róbert Lantoši Adam Jánošík Matúš Sukeľ HC Verva Litvíno