Na tento súboj sa teší celý futbalový svet: Messi a Ronaldo opäť nastúpia proti sebe

Cristiano Ronaldo bol oficiálne predstavený ako nový člen klubu Al-NassrCristiano Ronaldo bol oficiálne predstavený ako nový člen klubu Al-Nassr Zdroj: SITA/AP/Amr Nabil

PARÍŽ - Argentínsky futbalista Lionel Messi sa stretne v prípravnom zápase s Portugalčanom Cristianom Ronaldom. Hviezdni útočníci proti sebe nastúpia vo štvrtok 19. januára v Rijáde v stretnutí Paríža Saint-Germain a výberu zo saudskoarabských klubov Al-Hilal a Al-Nassr.

Messi sa minulý týždeň zapojil do tréningu PSG po tom, ako si užil štrnásťdňové voľno po zisku titulu s argentínskou reprezentáciou na MS v Katare. Ronaldo sa po odchode z Manchestru United dohodol na konci roka s Al-Nassr na zmluve do júla 2025, ktorá mu garantuje základný ročný plat 75 miliónov amerických dolárov.

Obaja útočníci vyhrali v súčte 12-krát Zlatú loptu (Messi 7-krát, Ronaldo 5-krát). Ich rivalita vzrástla najmä počas deviatich rokov, v ktorých nastupovali proti sebe v Španielsku, keď Messi hral za Barcelonu a Ronaldo za Real Madrid.

Saudská Arábia sa snaží zlepšiť vylepšiť imidž a kvalitu tamojšieho futbalu, spolu s Gréckom a Egyptom zvažujú kandidatúru na usporiadanie MS v roku 2030. Informovala o tom agentúra AFP.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Lionel Messi Paríž Saint-Germain Al-Nassr
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/ESPN FC
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy