Dočká sa Vlhová konečne prvenstva? Nočný slalom vo Flachau odštartuje Shiffrinová

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas žrebu štartovacích čísel na utorkový nočný slalom Svetového pohára žien v rakúskom FlachauSlovenská lyžiarka Petra Vlhová počas žrebu štartovacích čísel na utorkový nočný slalom Svetového pohára žien v rakúskom Flachau Zdroj: TASR/Martin Baumann

FLACHAU - Sezóna Svetového pohára v alpskom lyžovaní pokračuje už v utorok v rakúskom Flachau, kde je na programe prestížny nočným slalom. Podarí sa našej Petre Vlhovej v silnej konkurencii konečne dosiahnuť na najvyšší stupienok?

Nočný slalom vo Flachau odštartuje americká rekordérka Mikaela Shiffrinová, hneď za ňou sa ako druhá na trať dostane Nemka Lena Dürrová a číslo tri vo Flachau dostala súčasná zverenkyňa talianskeho trénera Livia Magoniho Rakúšanka Katharina Liensbergerová.

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Ako štvrtá sa na trať pozrie slovinská pretekárka Ana Buciková, päťka tentokrát pripadla víťazke slalomu v americkom Killingtone Švédke Anne Swennovej-Larssonovej.

Až ako šiesta sa potom na trať dostane slovenská hviezda Petra Vlhová, ktorá bude bojovať o svoje premiérové víťazstvo v sezóne. Elitnú sedmičku uzavrie Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorej patrí v priebežnom hodnotení slalomovej disciplíny druhé miesto. 

Dočká sa Vlhová konečne Galéria fotiek (8)

Prvé kolo utorkového nočného slalomu je vo Flachau na programe od 18:00 hod., druhé sa následne pôjde od zhruba 20:45 hod..

Štartové čísla v 1. kole nočného slalomu vo Flachau:

Poradie Meno
1. Mikaela Shiffrinová (USA)
2. Lena Dürrová (Nemecko)
3. Katharina Liensbergerová (Rakúsko)
4. Ana Buciková (Slovinsko)
5. Anna Swennová-Larssonová (Švédsko)
6. Petra VLHOVÁ (Slovensko)
7. Wendy Holdenerová (Švajčiarsko)
Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy