VIDEO Obrovská slovenská radosť: Mladé hokejistky parádnym obratom na MS vybojovali štvrťfinále!

Nela Lopušanová (vľavo) a Ema Tóthová oslavujú gól Slovenska proti ŠvajčiarskuNela Lopušanová (vľavo) a Ema Tóthová oslavujú gól Slovenska proti Švajčiarsku Zdroj: IIHF

OSTERSUND - Slovenské hokejistky do 18 rokov si v predstihu zabezpečili postup do štvrťfinále MS tejto vekovej kategórie vo švédskom Östersunde.

V pondelňajšom druhom vystúpení v B-skupine zdolali švajčiarske rovesníčky 4:1. Hetrikom sa blysla Nela Lopušanová.

Na úvod si Slovenky poradili s Japonkami 6:3, v záverečnom súboji skupiny nastúpia proti Češkám. Prvé dva tímy postúpili do štvrťfinále, družstvá na treťom a štvrtom mieste sa stretnú proti sebe v baráži o udržanie sa na dve víťazstvá.

B-skupina:

SLOVENSKO - Švajčiarsko 4:1 (0:1, 3:1, 1:0)
Góly: 22. Lopušanová, 25. Dobiašová (Lopušanová, Macková), 28. Lopušanová (Macková, Krákorová), 45. Lopušanová (Tóthová) – 9. Rosselová (Capezzaliová), vylúčené: 2:2 na 2 min, Bächlerová (Švajč.) na 5 min+DKZ za úder do hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0

zostava SR: Debnárová – Macková, Krákorová, Stern, Gálisová, Halušková, Mandelíková, Mateičková, Nogová – Lopušanová, Tóthová, Dobiašová – Jancsóová, Blichová, Karkošková – Taricsová, Beňáková, Lacková – Paulínyová, Donovalová, Juríková

Miroslav Mosnár, tréner SR 18: /zdroj: hockeyslovakia.sk/: "Úvod zápas bol opatrný z oboch strán. Prvý gól sme inkasovali z dorážky v predbránkovom priestore. Dvakrát sa nám nepodarilo vyhodiť puk z obranného pásma, pričom dievčatám sme zdôrazňovali, aby si na to dali pozor. V druhej tretine nás naštartoval gól v oslabení. Pridali sme ďalšie, čo bolo veľmi fajn.

Pred treťou tretinou sme si povedali, že budeme hrať rozumne a jednoducho. Podarilo sa nám dať štvrtý gól, čo bolo veľmi dôležité. Mali sme k dispozícii aj 5-minútovú presilovku, ale tú sme si skrátili vylúčením našej hráčky. Napriek tomu platí, že sme stretnutie umne dohrali a tešíme sa nielen z víťazstva, ale aj z postupu do štvrťfinále.“

Japonsko - ČR 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Góly: 44. Tadaová - 19. Pištěková, 25. Plosová, 40. Vocetková, 45. Velinská, 60. Šapovalivová