VIDEO Obrovská tragédia na Rely Dakar: Český pretekár potvrdil strašnú správu

Český pretkár Aleš Loprais na kamióne počas Rely DakarČeský pretkár Aleš Loprais na kamióne počas Rely Dakar Zdroj: Profimedia

HARAZ - Český pretekár Aleš Loprais potvrdil, že divák, ktorý v utorok zomrel na Rely Dakar, mal kolíziu s jeho kamiónom.

Usporiadatelia informáciu o prvej tragickej nehode v deviatej etape 45. ročníka slávnej súťaže zverejnili v utorok večer. Vedúci jazdec kategórie kamiónov v stredu nad ránom na Facebooku zverejnil video aj so zábermi z nehody a potvrdil, že bol jej nevedomým účastníkom.

Muž, ktorý bol identifikovaný ako taliansky turista, sa v okamihu nešťastia nachádzal za dunou skrytý výhľad pilota. Zraneniam podľahol pri doprave záchranárskym vrtuľníkom do nemocnice. 

Strašne ma to mrzí

"Strašne ma to mrzí a potiahne sa to so mnou v živote," uviedol Loprais, ktorý priamo v kamióne kolíziu vôbec nezaznamenal. 

"Nešťastne si našiel miesto pod dunou a my sme ho nikto nezaznamenali. Týmto by som chcel vyjadriť sústrasť rodine, blízkym a kamarátom," povedal Loprais, ktorý v utorok oslávil 43. narodeniny. Podľa informácií, ktoré dostal od usporiadateľov, divákovi dve až tri hodiny po nehode prišlo nevoľno a pri transporte do nemocnice dostal infarkt.

O nehode som vôbec nevedel

O nehode sa dozvedel, keď sa chystal ísť spať. "Vyhasol ľudský život a de facto mojím pričinením, pretože ja som točil volantom. Musím ale povedať, že som o tom vôbec nevedel. Rovnako nikto v posádke. Máme onboardy aj externé videá, ktoré to dokazujú. Avšak nič to nezmení na tom, že vyhasol ľudský život," uviedol Loprais smutne.

Podľa dostupných údajov pri Rely Dakar prišlo od roku 1979 o život zhruba osem desiatok ľudí, presný počet úmrtí sa podľa rôznych zdrojov líši.

Pretekárov bolo 27, ostatní boli členmi sprievodu, novinári a diváci. V roku 1986 neprežil v priebehu pretekov haváriu vrtuľníka zakladateľ dakarskej rallye Thierry Sabine.

Viac o téme: Rely Dakar Divák Aleš Loprais
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Facebook/Rally DKR Colombia Información
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy