Holešinský skóroval, no na víťazstvo to nestačilo, Sparta si poradila s Pardubicami

Slovenský hokejista Adrián Holešinský sa teší z góluSlovenský hokejista Adrián Holešinský sa teší z gólu Zdroj: Profimedia

PRAHA - Hokejisti Vítkovíc zvíťazili v utorňajšej predohrávke 41. kola na ľade Plzne 3:2 a dostali sa tak na čelo tabuľky pred Pardubice. Tie však majú zápas k dobru. Prvý gól Plzne vsietil slovenský útočník Adrián Holešinský.

Jeho krajan Lukáš Cingel gólovo prispel k triumfu Hradca Králové, ktorý zdolal Liberec 5:4 po predĺžení. Pardubice vyšli na domácom ľade bodovo naprázdno, keď podľahli Sparte Praha 0:3.

Hostia otvorili skóre v 24. minúte, súperovi potom odskočili gólom do šatne v závere druhej tretiny a tretí presný zásah pridal Michal Řepík šesť minút po druhej prestávke. Sparta tak poskočila na štvrté miesto, na konte má o dva body viac a o jedno stretnutie menej než piaty Olomouc.

Česká liga:

Dohrávka 27. kola:
Moutfield HK Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 5:4 pp (1:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
Góly: 12. Lalancette, 38. Ouellet-Blain, 40. CINGEL, 51. McCormack, 65. Pilař - 31. Rychlovský, 47. Birner, 48. a 60. Frolík