Blíži sa koniec Diega Simeoneho na lavičke Atlética? Španielsky klub si vyhliadol jeho nástupcu

Diego Simeone na lavičke AtléticaDiego Simeone na lavičke Atlética Zdroj: SITA/AP/Angel Fernandez

BRATISLAVA - Španielsky denník AS prišiel tento týždeň so správami, podľa ktorých Diego Simeone opustí Atlético Madrid.

Skúsený Argentínčan vedie španielsky klub od roku 2011, ale zdá sa, že jeho koniec sa blíži. Počas tohto dlhého obdobia vytvoril Simeone z Atlética veľmi stabilný a obávaný tím, ktorý siahol na dva ligové tituly v La Lige a dvakrát sa prebojoval do finále Ligy majstrov.

Klub však v poslednom čase nezažíva vydarené obdobie a viacero ľudí z jeho prostredia nadobúda pocit, že tím potrebuje zmenu. Novinár Paco Garcia Caridad uviedol: "Simeone nebude v nadchádzajúcej sezóne pokračovať v Atleti. Povedal prezidentovi Gi Marinovi, že odíde."

Paco Garcia tiež tvrdí, že hosťovanie João Félixa v Chelsea bez opcie na trvalý prestup sa týka Simeoneho odchodu, keďže Portugalčan si so súčasným manažérom Atlética skočil do vlasov. Félix je pripravený na návrat, ale to už pri kormidle pravdepodobne nebude Simeone.

Luis Enrique ako Simeoneho nástupca?

Na všetky tieto správy nadvädzujú Football-Espana či Transfermarkt, ktoré naznačujú, že Simeoneho by na lavičke mohol nahradiť Luis Enrique. Ten ukončil svoje pôsobenie pri španielskom národnom tíme po MS v Katare.

Bývalý manažér Barcelony si chce dať momentálne od futbalu krátku prestávku, ale od ďalšej sezóny 2023/24 by mohol zasadnúť na lavičku madridského celku. Informoval zdroj Dario AS.

Viac o téme: Atlético Madrid Luis Enrique Diego Simeone
  • Autor: © Zoznam/MC
  • FOTO: Twitter/EuroFoot; Instagram/transfermarkt_official
  • Zdroj: Športky
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy