VIDEO Dôkaz, že Slafkovský patrí do NHL: Monštruózne striedanie a obrovský potlesk divákov

Juraj Slafkovský v drese MontrealuJuraj Slafkovský v drese Montrealu Zdroj: Profimedia

MONTREAL - Hokejisti Montrealu v zostave s Jurajom Slafkovským zdolali v dnešnom nočnom zápase NHL Nashville 4:3.

Aj keď sa slovenský krídelník nepresadil a bodové suchoty natiahol už na trinásť stretnutí, pripísal si dôležitú minutáž. Odohral viac ako 16 minút, čo je jeho osobné maximum v najlepšej lige sveta.

Jeho ice time v zápasoch sa zvyšuje aj vďaka tomu, že sa zlepšuje. "Áno, pracujem na sebavedomí, som rád, že idem dobrým smerom. Pri tých šanciach možno potrebujem viac šťastia, ale verím že body prídu. Dôležitejšie je však víťazstvo celého tímu," uviedol po zápase Slafkovský.

Rozhovory s hráčmi Montrealu po zápase s Nashvillom (Slafkovský od 7:25):

U trénera Martina St. Louisa si vytvára dôveru aj v presilových hrách. V posledných zápasoch v nich odohral v priemere okolo minúty. Celkový obraz jeho hry je na vzostupe a uvedomujú si to aj v organizácii Canadiens. Stále mu veria a očakávaný presun do nižšej AHL stále neprichádza.

Ukázal, prečo patrí do NHL

Viacerí zámorskí experti sa zhodli, že aj v dnešnom zápase proti Nashvillu odohral skvelý zápas, aj keď štatistiky tomu nenasvedčovali. To, že mu miesto v prvom tíme Montrealu zaslúžene patrí, ukázal počas náročného striedania v druhej tretine.

"Predátori" sa usadili v útočnom pásme a Montrealu sa nedarilo vyhodiť puk za modrú čiaru. Na bránku Canadiens smerovalo viacero striel. Slafkovský jednu z nich zblokoval, čo ho výrazne zabolelo. Následne zastavil ďalšiu strelu, postavil sa a sám sa postaral o to, že Nashville stratil útočné pásmo.

Za skvelú obetavosť si vyslúžil obrovský potlesk nielen od spoluhráčov, ale aj od fanúšikov na tribúnach. Twitterový účet Montrealu dokonca opísal toto striedanie za "monštruózne".

Po zápase sa pred novinármi nevyhol otázke, čo hovorí na svoj výkon v spomínanom striedaní. "Nie je to nič špeciálne, je to súčasť hry. Všetci sa snažíme robiť všetko pre to, aby sme vyhrali," odpovedal Slafkovský s tým, že jeho noha je v poriadku.

Zároveň však nezabudol zavtipkovať na svoju adresu: "Mám veľké nohy, je ťažké ich netrafiť."

Okrem dvoch mínusových bodov si v zápase pripísal aj tri "hity", najviac spomedzi všetkých útočníkov Montrealu. "Hru do tela mám rád, nerobí mi to žiadny problém," uviedol takmer dvojmetrový Slovák.

Ak zo seba vydáte maximum, budú vás milovať

V závere rozhovoru Slafkovský zopakoval, že hrať v Montreale je niečo špeciálne, za čo je veľmi vďačný. "Ak zo seba na ľade vydáte všetko, títo fanúšikovia v Montreale vás budú milovať," potešil obecenstvo pred zápasom lúčiaci sa P. K. Subban a Slafkovský tieto slová veľmi rád zopakoval po zápase.

Bývalý hráč Montrealu P. Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Paul Chiasson/The Canadian Press

Novinár ho následne podpichol, že si dobre tieto slová od Subbana zapamätal. "Áno, mám dobrú pamäť," zakončila montrealská dvadsiatka.

Viac o téme: Montreal Canadiens Nashville Predators Juraj Slafkovský
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • Zdroj: Športky