VIDEO Gólová lahôdka slovenského reprezentanta: Haraslín krásnymi nožničkami spečatil triumf Sparty

Lukáš Haraslín trénuje nožnice počas tréningu na sústredení v MarbelleLukáš Haraslín trénuje nožnice počas tréningu na sústredení v Marbelle Zdroj: Profimedia

MARBELLA - Futbalisti pražskej Sparty porazili na sústredení v španielskej Marbelle bundesligový Stuttgart 2:0.

Sparta proti aktuálne šestnástemu tímu nemeckej ligy odohrala oba polčasy v odlišnej zostave. V drese letenského celku sa predstavili aj noví hráči Kamenovič, Mabil a Kairinen.

Zverenci trénera Priského išli do vedenia v 14. minúte, keď si dal vlastný gól Anton. Krátko po prestávke sa ukážkovými "nožnicami" presadil po peknej individuálnej akcii a centri Mabila slovenský reprezentant Haraslín, ktorý ako striedajúci hráč skóroval po dvoch minútach na hracej ploche.

"Čisté konto a výhra nad takýmto súperom sa počítajú, ale bezprostredne po zápase si nemyslím, že to bolo to, čo sme dnes chceli vidieť. Výhra je super, ale berme to s rezervou," povedal klubovej televízii asistent sparťanského trénera Luboš Loučka.

S výkonom zimných posíl bol spokojný. "Všetci priniesli oživenie. Boli to dobré výkony. Na prvý zápas to bolo fajn. Majú veľa priestoru na zlepšenie," uviedol Loučka.

Pražania odohrajú v pondelok ďalší prípravný zápas so Salzburgom, o päť dní neskôr ich na Letnej čaká generálka pred štartom jarnej časti najvyššej súťaže s druholigovým Norimbergom.

Viac o téme: Sparta Praha Lukáš Haraslín VfB Stuttgart
  • Zdroj: ČTK, Športky