Slováci absolútne zdevastovali hokejového trpaslíka: Na univerziáde sme stále neinkasovali

Slovenskí hokejisti úspešne vstúpili do zápolení na Svetovej zimnej univerziáde v americkom Lake Placid. Slovenskí hokejisti úspešne vstúpili do zápolení na Svetovej zimnej univerziáde v americkom Lake Placid. Zdroj: SZĽH/Jäzva

LAKE PLACID - Slovenskí hokejisti uspeli aj vo svojom druhom zápase na Svetovej zimnej univerziáde v Lake Placid, v noci na sobotu deklasovali Veľkú Britániu 14:0. Predtým zdolali Maďarsko 4:0, so ziskom 6 bodov a impozantným skóre 18:0 tak vedú tabuľku B-skupiny.

Súboj proti Britom mal od úvodu jednoznačný priebeh, úvodný gól zaznamenal Lukáš Urbánek už v 17. sekunde. Slováci napokon potešili hlavného trénera, meninového oslávenca, Rastislava Paľova presvedčivým víťazstvom o 14 gólov.

Hetrikmi sa blysli kapitán Martin Magdolen a útočník Lukáš Kuba. Dvadsaťročný hráč prvoligovej Skalice zaznamenal spoločne s Petrom Šándorom až päť kanadských bodov.

Mali sme veľa striel a padlo veľa gólov

"Tento súper bol objektívne najslabší na turnaji a naším cieľom tak bolo rozhodnúť čo najskôr. Už v prvej minúte sme strelili dva góly a hoci sme potom mali slabšiu chvíľku, prvú tretinu sme vyhrali o päť gólov a bolo po zápase. Potom sme chceli už len pridať čo najviac gólov a vylepšiť si celkové skóre.

Chlapcom za toto víťazstvo ďakujem. Mohlo byť aj vyššie, ale je pekné, že sme ešte neinkasovali ani gól. Teraz nás čakajú rozhodujúce zápasy proti USA a Kazachstanu. Ideme od zápasu k zápasu a poctivo sa pripravíme," povedla pre hockeyslovakia.sk tréner SR Rastislav Paľov, na ktorého slová nadviazal autor hetriku Lukáš Kuba:

"Z našej strany to bol super zápas. Mali sme veľa striel a padlo veľa gólov. Som rád, že som prispel hetrikom a verím, že si túto pohodu prenesieme do zvyšných zápasov. Spoločne s Magdolenom zaplatíme za hetriky určite radi. To podstatné však iba príde. Proti USA to bude oveľa ťažší zápas a musíme do bodky plniť systém. Verím však, že to zvládneme."
      
SZU - B-skupina:
SLOVENSKO - Veľká Británia 14:0 (5:0, 6:0, 3:0)
Góly
: 1. Urbánek (Stacho), 1. Novota (Zemko), 11. Stacho (Magdolen, Urbánek), 11. Kuba (Šándor, Petráš), 14. Magdolen (Stacho, Novota), 21. Novota (Šeliga, Balát), 28. Zemko, 30. Magdolen (Kuba, Bakala), 32. Zlocha (Šándor, Kiss), 36. Magdolen (Stacho), 40. Šándor (Marcinko), 53. Petráš (Šándor, Kuba), 50. Kuba (Kiss, Marcinko), 52. Kuba (Šándor). Rozhodovali: Park, Korbuly - Gorcoff, Szabo (všetci USA), vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.

Zostava SR: Beržinec - Bakala, Ragan, Hílek, Marcinko, Jacko, Šeliga, Zlocha, Socha - Urbánek, Magdolen, Stacho - Kuba, R. Petráš, Šándor - Balát, Zemko, A. Novota - Slivka, Giertl, Kiss

Viac o téme: Slovensko Veľká Británia Zimná univerziáda Lake Placid 2023
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy