VIDEO Nahnevaný Guardiola ku kontroverznému gólu pri obrate United: Vieme, kde sme hrali!

Pep GuardiolaPep Guardiola Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru United v 20. kole anglickej ligy otočili domáce derby so City a výhrou 2:1 sa posunuli na tretie miesto o bod za mestského rivala.

Obhajcu titulu poslal do vedenia v 60. minúte striedajúci Jack Grealish, v 78. a 82. minúte ale zariadili obrat Bruno Fernandes a Marcus Rashford.

Futbalista Manchestru United Bruno Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/AP/Dave Thompson

Prvé manchesterské derby v sezóne prinieslo v októbri divoký výsledok 6:3 v prospech City, teraz ale dlho dominovali obrany. Až po hodine hry sa po De Bruyneho centri presadil hlavou Grealish, ktorý bol v tej chvíli na ihrisku iba tri minúty.

Kontroverzné vyrovnanie

United sa vrátili do hry po kontroverznom vyrovnávajúcom góle. Rashford v jasne ofsajdovej pozícii pokračoval v pohybe za loptou a chystal sa zakončiť z hranice vápna, v poslednej chvíli ale ustúpil Fernandesovi a ten sa trafil presne k tyči. Rozhodca Attwell najprv v spolupráci s asistentom odpískal ofsajd, na radu videorozhodcu ale napokon gól uznal.

Rashford napodobnil Ronalda

Obrat dokonal vzápätí Rashford, ktorý sa presadil po siedmy raz za sebou. V drese United sa podobný kúsok podarilo naposledy pred 15 rokmi Cristianovi Ronaldovi. Na domácom ihrisku skóroval anglický útočník dokonca v deviatom súťažnom stretnutí po sebe a vyrovnal klubový rekord Dennisa Violleta z roku 1959.

Brankár Manchestru City Ederson Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/AP/Dave Thompson

"Červení diabli" ovládli derby po troch porážkach, navyše natiahli víťaznú sériu na deväť súťažných stretnutí. Tréner Guardiola neuspel vo svojom 500. ligovom stretnutí v úlohe hlavného kouča. "Citizens" naďalej strácajú na vedúci Arsenal päť bodov, "Kanonieri" majú k dobru nedeľňajšie severolondýnske derby na ihrisku Tottenhamu.

Na týchto štadiónoch je to pre rozhodcov ťažké

"Čo hovorím na vyrovnávací gól United? Nič. Vieme, kde sme hrali. Na týchto štadiónoch je to pre rozhodcov ťažké," povedal s ironickým tónom po zápase nahnevaný tréner City Guardiola a dodal: "Rashford bol v ofsajde, Fernandes nie. Rashford odviedol pozornosť nášho brankára a stopérov. Tak to jednoducho bolo."

Frustráciu svojho náprotivka chápal aj tréner domácich Erik ten Hag. "Chápem to aj z druhej strany - samozrejme je to mätúci moment, ale keď sa riadite pravidlami, tak sa Rashford lopty nedotkol, nezasiahol a je to gól," uviedol kouč United.

Tréneri Manchestru United Erik Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/AP/Dave Thompson

Svoje ku kontroverznému momentu, ktorý rozhýbal diskusie v celej futbalovej Európe, povedal aj samotný strelec a kapitán United Bruno Fernandes: "Marcus ma videl v lepšej pozícii a prenechal mi loptu. Nevedel som, či je niekto z nás v ofsajde alebo nie. Situáciu som dohral a dal som gól."

Viac o téme: Manchester United Josep Guardiola Manchester City Erik Ten Hag
  • Zdroj: ČTK, Športky