Opustia hviezdy PSG po 50 rokoch svoj futbalový domov? Park princov nie je na predaj!

Fanúšikovia fandiaci pred Parkom princovFanúšikovia fandiaci pred Parkom princov Zdroj: SITA/AP - Christophe Ena

PARÍŽ - Vedenie francúzskeho futbalového klubu Paríž Saint-Germain pohrozilo, že opustí štadión v Parku princov, ktorý je jeho domovom už takmer 50 rokov. Stalo sa tak po tom, ako predstavitelia mesta odmietli štadión predať.

Starostka Paríža Anne Hidalgová uviedla pre denník Le Parisien, že štadión nie je na predaj a nebude predaný klubu, ktorý vlastní Katar.

"Park princov nie je na predaj. Toto je pevné a definitívne stanovisko. Je to výnimočné dedičstvo Parížanov," citovala Hidalgovú agentúra AP.

Hovorca klubu povedal, že francúzsky veľkoklub je sklamaný a prekvapený, že mesto chce PSG a jeho priaznivcov vyhnať z Parku princov. "Starostka mesta núti Paríž Saint-Germain opustiť svoj domov. Na tomto postoji strácajú všetci. Náš klub je nútený hľadať alternatívne možnosti presťahovania. Toto nie je výsledok, v ktorý klub ani jeho fanúšikovia dúfali," uviedol hovorca desaťnásobného šampióna Ligue 1.

PSG podmienilo získanie pozemku, na ktorom stojí štadión, realizáciou modernizačných a rozširovacích prác vo výške 500 miliónov eur. Vedenie parížskeho klubu dodalo, že investovalo do nákladov na údržbu štadióna už viac ako 85 miliónov eur. Investovaním ďalšej pol miliardy chcú dosiahnuť konkurencieschopnosť s ostatnými európskymi veľkoklubmi.

"Je zrejmé, že túto obrovskú investíciu by vedenie PSG uskutočnilo iba vtedy, ak by Park princov vlastnilo," dodal klub vo vyhlásení.

Podľa starostky hlavného mesta Francúzska je obmedzujúcim faktorom aj lokalita, v ktorej sa štadión nachádza. "Musíme pomôcť klubu s jeho túžbou a potrebou zrekonštruovať, zvýšiť kapacitu a zmodernizovať Park princov. Nezabúdajme však, že časť štadióna sa nachádza nad diaľnicou, a tak nemôžeme kopať smerom nadol," povedala Hidalgová.

Viac o téme: PSG Park princov Anne Hidalgová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy