VIDEO Tatar skóroval prvýkrát v novom roku, z výhier sa tešili aj Černák a Ružička

Tomáš Tatar a Nico Hischier oslavujú gól DevilsTomáš Tatar a Nico Hischier oslavujú gól Devils Zdroj: SITA/AP/Mark J. Terrill

NEW YORK - V bohatom sobotňajšom programe zámorskej NHL boli v akcii piati slovenskí hokejisti. Bodoval len útočník New Jersey Tomáš Tatar, ktorý desiatym gólom v sezóne prispel k víťazstvu Devils v Los Angeles 5:2. Z výhier sa tešili aj Erik Černák a Adam Ružička.

Tatar vyrovnal v presilovke na 1:1, keď dorazil za chrbát Jonathana Quicka strelu Jacka Hughesa. Tridsaťdvaročný krídelník ukončil osemzápasové čakanie na presný zásah a skóroval prvýkrát od 23. decembra. Bol to jeho 201. gól v kariére v 744. zápase základnej časti.

V aktuálnej sezóne má na konte 27 bodov (10+17) v 43 zápasoch. V minulom ročníku, ktorý bol jeho prvý v drese "diablov", nazbieral 30 bodov (15+15) v 76 vystúpeniach. Tatar bodoval v treťom zápase za sebou a v šiestom z uplynulých siedmich. Na ľade Kings odohral 17 minút a 28 sekúnd, zaznamenal aj plusový bod a dve trestné minúty.

Černák pri výhre Tampy

Erik Černák prispel k víťazstvu Tampy Bay v St. Louis 4:2. Dvadsaťpäťročný obranca nebodoval, ale spoľahlivým výkonom pomohol Lightning k tretiemu víťazstvu za sebou a k siedmemu z posledných deviatich. Na ľade bol 21 minút a 56 sekúnd, z toho 2:24 v oslabení.

Na trestnej lavici si odsedel dve minúty, brankára Jordana Binningtona ohrozil jednou strelou, zaznamenal dva hity a jednu zblokovanú strelu. V 37 zápasoch v tejto sezóne má Černák bilanciu 1+7.

Montreal neuspel v New Yorku, kde podľahol domácim Islanders tesne 1:2. "Ostrovania" si vypracovali dvojgólový náskok za úvodných šesť minút a osem sekúnd, hostia výsledok už len skorigovali.

Slafkovský a Ružička sa opäť nedočkali

Slovenský útočník Juraj Slafkovský nastúpil na ľavom krídle tretej formácie s Christianom Dvorakom a Joshom Andersonom. Počas 15 minút a 44 sekúnd na ľade zaznamenal jeden strelecký pokus a jeden hit. Na kanadský bod čaká prvý muž draftu 2022 už 14 zápasov, naposledy si pripísal asistenciu 14. decembra proti Ottawe.

Dlhšie nebodoval ani Adam Ružička, útočník Calgary vyšiel naprázdno v deviatom zápase v rade. Flames v gólovej prestrelke vyhrali v Dallase 6:5 a bodovali v piatich dueloch za sebou. Ružička si pripísal tri strelecké pokusy a odsedel si dvojminútový trest za hákovanie. Na ľade bol 10 minút a 30 sekúnd.

Washington s Martinom Fehérvárym v zostave nestačil na Philadelphiu a na domácom ľade podľahol Flyers 1:3. Jediný gól Capitals strelil Alexander Ovečkin a v 17. sezóne sa dostal na métu 30 presných zásahov v základnej časti, čím vyrovnal ligový rekord Mikea Gartnera. Fehérváry počas 18:29 min. na ľade vyslal dve strely na bránku, pripísal si mínusku, jeden bodyček a jednu zblokovanú strelu.

Viac o téme: Tomáš Tatar Erik Černák Adam Ružička