VIDEO Hviezdny Ovečkin vyrovnal ďalší rekord: Aj New Jersey a Seattle so zápisom do histórie NHL

Alexander OvečkinAlexander Ovečkin Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

NEW YORK - Alexander Ovečkin vyrovnal ďalší rekord NHL. Kapitán hokejistov Washingtonu Capitals bol v zápase s Philadelphiou jediný strelec svojho tímu a sedemnástykrát v kariére zaznamenal minimálne 30 gólov v jednej sezóne. Ovečkin vyrovnal rekord NHL bývalého útočníka Mikea Gartnera. Do histórie profiligy sa zapísali aj hokejisti New Jersey a Seattlu.

Druhý najlepší strelec histórie NHL Ovečkin sa stal piatym hráčom, ktorý dal 400 gólov na domácom ľade. Pred ním to dokázali Wayne Gretzky (492), Gordie Howe (449), Jaromír Jágr (411) a Mike Gartner (401).

Rekordné zápisy aj pre New Jersey a Seattle

Hokejisti New Jersey aj s prispením gólu Tomáša Tatara vyhrali v tejto sezóny už sedemnásty z prvých dvadsiatich duelov na ľadoch súperov, čím vytvorili nový rekord súťaže. Devils triumfovali v Los Angeles 5:2. "Diabli" prekonali doterajšie rekordné zápisy (16 víťazstiev v prvých 20 dueloch vonku), ktoré držali Washington (16-3-1 v sezóne 2019-20), Chicago (16-2-2, 2012-13) a Boston (16-3-1,1929-30).

Skvelú formu potvrdili hráči Seattlu, keď vyhrali v Chicagu 8:5 a stali sa prvým tímom v histórii NHL, ktorý vyhral na tripe v trvaní minimálne sedem zápasov všetky duely. Kraken si vo svojej druhej sezóne stanovili klubový rekord aj vďaka ôsmim víťazstvám za sebou.

Kraken mali na ľade Blackhawks raketový štart, keď prvú tretinu vyhrali 6:1 a päť gólov strelili v priebehu troch minút a 41 sekúnd. Je to 15. najlepší výkon v NHL, najrýchlejšie strelili päť gólov hokejisti Pittsburghu Penguins. Podarilo sa im to 22. novembra 1972 v priebehu 2:07 min pri víťazstve 10:4 nad St. Louis Blues. Prvým hetrikom v kariére sa blysol útočník Jared McCann, obrancovia Adam Larsson a Vince Dunn mali v prvej tretine šesť plusových bodov.

Patrick Laine zaznamenal svoj desiaty hetrik v NHL a výrazne prispel k víťazstvu Columbusu v Detroite 4:3. Pred dovŕšením 25-tych narodením dali viac hetrikov len Gretzky (37), Mario Lemieux (25), Mike Bossy (17), Richard Martin (16), Jari Kurri (14) a Glenn Anderson (11). Od jeho vstupu do NHL v sezóne 2016/2017 zaznamenali viac hetrikov len Ovečkin (15), David Pastrňák (13) a Connor McDavid (12).

Leon Draisaitl prispel dvomi gólmi k víťazstvu Edmontonu na ľade Vegas 4:3. Ako piaty hráč v histórii Oilers zaznamenal 50 zápasov s minimálne dvomi presnými zásahmi. Pred ním to dokázali Gretzky (137), Kurri (104), Glenn Anderson (76) a Mark Messier (70).

Viac o téme: Washington Capitals Alexander Ovečkin