Futbalisti Chelsea sa pred zrakom novej posily konečne dočkali, Dúbravka sledoval triumf Newcastle

Nathaniel Clyne a Mason Mount v súbojiNathaniel Clyne a Mason Mount v súboji Zdroj: SITA/AP/David Cliff

LONDÝN - Futbalisti Chelsea zdolali v 20. kole anglickej Premier League na domácom ihrisku Crystal Palace 1:0. Jediný strelec zápasu bol domáci útočník Kai Havertz, ktorý v 64. minúte prekonal brankára Vicenteho Guaitu. Hráči Chelsea triumfovali po dvoch prehrách za sebou a v tabuľke zostali na 10. mieste.

Newcastle United zvíťazil nad Fulhamom 1:0 po góle Alexandra Isaka na konci druhého polčasu. Hostia však mohli vyhrávať od 67. minúty, keď po faule Kierana Trippiera zahrával penaltu Aleksandar Mitrovič. Ten ju síce premenil, ale pri rozbehu sa pošmykol a pravou nohou si trafil loptu do ľavej. Gól tak pre dvojdotyk neplatil.

Newcastle sa po triumfe dostal na priebežné 3. miesto v tabuľke o skóre pred Manchester United, ktorý ma však zápas k dobru.