Holešinský rozhodol o triumfe Plzne gólom v predĺžení, skóroval aj Čerešňák a Lantoši

Slovenský hokejista Adrián Holešinský sa teší z góluSlovenský hokejista Adrián Holešinský sa teší z gólu Zdroj: Profimedia

PRAHA - Slovenský hokejový útočník Adrián Holešinský rozhodol gólom v predĺžení o triumfe Plzne nad Mladou Boleslavou v 38. kole českej extraligy.

V drese hostí sa presadil Róbert Lantoši. Holešinský odohral v tejto sezóne 20 zápasov a zaznamenal v nich 17 bodov (7+10).

Obranca Peter Čerešňák prispel gólom k víťazstvu Pardubíc na ľade Litvínova 2:1, ktoré sa udržali na čele tabuľky.

Sparta Praha triumfovala na ľade tímu Mountfield Hradec Králové 4:3 po predĺžení. Slováci Mislav Rosandič a Lukáš Cingel zaznamenali po jednej asistencii v drese hostí.

Vítkovice uspeli na ľade Komety Brno 5:2 a jedným gólom prispel k triumfu útočník Rastislav Dej. V drese domácich zaznamenal Kristián Pospíšil dve asistencie.

Česká extraliga - 38. kolo:
HC VERVA Litvínov – HC Dynamo Pardubice 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 36. Abdul – 33. ČEREŠŇÁK, 56. Cienciala

Bílí Tygři Liberec – HC Energie Karlove Vary 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 33. Flynn, 46. Filippi, 59. Nedomlel – 29. Beránek

Mountfield Hradec Králové – HC Sparta Praha 3:4 pp (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 5. Lev, 40. Lalancette, 59. Jergl (CINGEL, ROSANDIČ) – 3. Forman, 10. Safin, 52. Thorell, 64. Sobotka

HC Škoda Plzeň – BK Mladá Boleslav 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 13. Pour, 46. Kaňák, 62. HOLEŠINSKÝ – 13. Dvořáček, 26. LANTOŠI

HC Kometa Brno – HC Vítkovice Ridera 2:5 (2:4, 0:0, 0:1)
Góly: 3. Holík (POSPÍŠIL), 7. Horký (POSPÍŠIL) – 2. DEJ, 6. Bukarts, 12. Kalus (MIKUŠ), 16. Krieger, 47. Kotala

Viac o téme: HC Škoda Plzeň Róbert Lantoši Peter Čerešňák Adrián Holešinský BK Mladá Boleslav