Fanúšikovia ho odmenili: Skokan získal Krištáľový puk za najkrajší gól v decembri

Dávid Skokan sa teší z gólu Dávid Skokan sa teší z gólu Zdroj: TASR/Milan Kapusta

POPRAD - Útočník HK Poprad Dávid Skokan získal ocenenie Krištáľový puk za najkrajší gól v mesiaci december v hokejovej Tipos extralige.

Svojím hlasovaním o tom rozhodli fanúšikovia, ktorých najviac zaujal jeho presný zásah z regionálneho 48. kola. "Kamzíci" v ňom triumfovali v Banskej Bystrici 4:1.

Skokan dosiahol ocenený gól v 10. minúte, keď strelou spomedzi kruhov nad vyrážačku Jakuba Sedláčeka upravil na 3:0. Bol to pre neho druhý presný zásah v zápase, na ktorý nadviazal v 46. minúte, keď skompletizoval prvý hetrik v kariére.

Hlasujúci fanúšikovia uprednostnili Skokanovu akciu pred efektnými gólmi Juraja Majdana, Roberta Jacksona, Ivana Ďatelinku a Radovana Bondru.

Skokan je po popradskom spoluhráčovi Tomášovi Záborskom, Joakimovi Thelinovi z Trenčína a Matúšovi Paločkovi z Michaloviec štvrtý tohtosezónny držiteľ Krištáľového puku. Zo všetkých mesačných laureátov tohto ocenenia vzíde po sezóne 2022/2023 celkový víťaz, ktorý získa cenu Borisa Sádeckého za najkrajší gól ročníka.

Viac o téme: HK Poprad Dávid Skokan