Veľké uznanie pre českého veterána: Je ako môj brat! Krásne slová od spoluhráčov z Bostonu

David Krejčí vo svojom 1000. zápase v NHLDavid Krejčí vo svojom 1000. zápase v NHL Zdroj: SITA/AP/Mary Schwalm

BOSTON - Veľkého uznania sa dočkal český hokejista David Krejčí od spoluhráčov z Bostonu i trénera Jima Montgomeryho po dovŕšení tisícky odohraných zápasov v základnej časti NHL.

V pondelňajšom dueli proti Philadelphii sa mu to podarilo ako 374. hráčovi v histórii NHL a k výhre 6:0 prispel tromi asistenciami. Aspoň trojbodový zápis pri jubilejnom 1000. štarte pred ním dosiahlo iba osem hokejistov.

Tridsaťšesťročný Krejčí sa stal trinástym Čechom, ktorý dosiahol tento míľnik. "Samozrejme, je veľký úspech odohrať toľko duelov za jeden tím. Som na seba veľmi hrdý, že som to dokázal. Mám pocit, že toto je jeden z míľnikov, ktoré ocením, keď skončím kariéru a obzriem sa späť," povedal Krejčí pre nhl.com.

Teší ho aj forma mužstva: "Teší ma, aké výkony predvádza náš tím. Cítim, že toto môže byť pre nás špeciálny rok."

Je ako môj brat

"Bol to pre neho, samozrejme, mimoriadny zápas. Chceli sme pre neho vyhrať, aby si to celé mohol naplno užiť a vychutnať. Bol to jedinečný deň pre celý tím," uviedol kanonier David Pastrňák.

David Krejčí oslavuje so Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Mary Schwalm

"Je to neskutočný hráč. Je ako môj veľký - o desať rokov starší - brat. Vzhliadal som k nemu, keď som ako mladý do ligy prichádzal. A tiež som sa od neho každý deň učil.

Pomohol mi vyrásť ako hráčovi, tak aj ako človeku mimo ľadu. Teraz sú z nás blízki priatelia. Mám z neho veľkú radosť. Je to neuveriteľný hráč a zaslúži uznanie," dodal

Jasný líder bodovania tímu Pastrňák prispel k hladkému priebehu slávnostného zápasu dvoma gólmi a nahrávkou, rovnako ako ďalší český útočník Pavel Zacha.

Je to legenda

"Je skvelé niečo také vidieť. Je to motivujúce, človeku napadne, či napríklad raz neprežije tiež takýto zápas, ale podarí sa to len pár hráčom. Som fakt rád, že som pri tom mohol byť. Je to strašne šikovný hráč, ktorý tiež veľmi tvrdo pracuje.

A je každým rokom lepší a lepší. Doma je za legendu, tam každý vie, kto je David Krejčí. Teraz tu má tisíc zápasov v jednom tíme. Myslím, že sa stal legendou aj tu, čo je úžasné," povedal Zacha.

"Myslím, že mnoho hráčov k nemu má ohromný rešpekt. A úplne právom, bez akýchkoľvek pochybností. Je legendou Bruins a dnes znova ukázal, prečo to tak je. Všetkým okolo seba pomáha, aby boli ešte lepší," doplnil tréner Jim Montgomery.

Neprekvapuje ma, že dosiahol tento míľnik

Tisícku zdolal Krejčí ako siedmy hráč bohatej histórie Bruins. Pred ním to dokázal aj jeho dlhoročný spoluhráč a terajší kapitán Patrice Bergeron.

"Nijako ma to neprekvapuje, že dosiahol tento míľnik, pretože je schopný byť taký úspešný po takú dlhú dobu. Je to elitný hráč a zaslúži si uznanie za to, koľko do toho dal za všetky tie roky práce, aby bol na tej najlepšej úrovni," povedal o rok starší kanadský útočník.

"Krech (David Krejčí) si ide za svojím, robí dobre svoju prácu a je rád, keď sa darí tiež ostatným. Chce výsledok a chce vyhrať, v tom je rovnaký ako ja," dodal Bergeron.

Spoločne tiež dobyli v roku 2011 Stanleyho pohár. "Je radosť mať takéhoto kamaráta a byť s ním tak dlho. Je to zábava, keď ho máte blízko ako priateľa, ale aj ako spoluhráča a hráča, od ktorého sa môžete učiť.

Niektoré veci, ktoré dokáže, je vážne ťažké napodobniť, ale aj tak sa neustále snažíte poučiť z jeho hry a preniesť si niečo do svojej hry. Je to vážne potešenie," poznamenal Bergeron.

Nebyť jeho, Boston by nemal také úspechy

Podobne hovoril o Krejčím aj iný skúsený forvard Brad Marchand, ktorý bol rovnako členom víťazného tímu spred 12 rokov. "Keď som s ním trénoval, mal som možnosť vidieť, ako tvrdo pracoval a koľko úsilia do prípravy v lete vložil. To je jedna z vecí, ktorá na mňa zo začiatku urobila najväčší dojem.

Bolo pre mňa vždy cťou hrať po jeho boku. Nebyť jeho, na úspechy, ktoré sme mali za tých posledných desať pätnásť rokov, by sme nedosiahli," povedal Marchand.

Hokejisti Bostonu Bruins oslavujú Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Michael Dwyer

Ocenil tiež vyrovnanosť, ktorá výkony českého centra sprevádza. "Myslím, že to je práve to, čo hľadáte u naozaj dobrého hráča NHL - vyrovnané výkony v každom stretnutí. A práve to je jeho prípad. Vždy je na ľade vidieť. A navyše je to hráč pre tie veľké chvíle. V takýto moment vždy s niečím príde, pretože vie hrať pod tlakom.

Pri našich úspešných cestách v Stanleyho pohári často viedol bodovanie alebo dal gól v predĺžení či dôležitej chvíli zápasu. Na ľade možno nie je najrýchlejší a nemá tú najtvrdšiu strelu, ale jeho schopnosť vytvoriť zdanie, aké sú tie situácie jednoduché, je neuveriteľná," konštatoval Marchand.

Mentor pre mladých hráčov

"Môžete začať jeho minulosťou, tým, aké výkony predvádzal v play off, hlavne potom pri tých úspešných ťaženiach do finále Stanleyho pohára. Tomuto tímu ohromne pomohol. Tým, aký je šikovný a tiež trpezlivý ako hráč, ale tiež ako človek.

Veľmi pomohol aj mne samotnému, keď som prišiel do mužstva. Hral som s ním ako nováčik a naučil ma, čo to obnáša byť hráčom Boston Bruins," povedal ďalší útočník Jake DeBrusk.

Viac o téme: Boston Bruins David Krejčí David Pastrňák Jim Montgomery
  • Autor: © Zoznam/
  • Twitter/Boston Bruins
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy