Slafkovský bol zaradený na listinu zranených hráčov: Montreal už povolal náhradu

Slovenský hokejista Montrealu Canadiens Juraj Slafkovský (uprostred) korčuľuje počas zápasu zámorskej hokejovej NHL  New York Islanders - Montreal CanadiensSlovenský hokejista Montrealu Canadiens Juraj Slafkovský (uprostred) korčuľuje počas zápasu zámorskej hokejovej NHL New York Islanders - Montreal Canadiens Zdroj: TASR/AP/Mary Altaffer

MONTREAL - Kanadský hokejový klub Montreal Canadiens zaradil slovenského útočníka Juraja Slafkovského na listinu zranených hráčov. Zatiaľ nie je známe, ako dlho bude pauzovať.

Osemnásťročný krídelník si privodil zranenie v dolnej časti tela v pondelkovom zápase na ľade New Yorku Rangers (2:1) a následne absolvoval lekárske vyšetrenia. V 52. minúte odišiel z ľadu s bolestivou grimasou a ťažko dostupoval na ľavú nohu. Slafkovský čaká na kanadský bod už mesiac, zatiaľ naposledy bodoval asistenciou 14. decembra proti Ottawe.

Montreal v utorok zaradil na listinu zranených hráčov aj ďalších dvoch útočníkov Joela Armiu a Jakea Evansa. Klub navyše zapísal na listinu dlhodobo zranených Seana Monahana, ktorý má problémy v dolnej časti tela.

Canadiens na ich miesta povolali z farmy Laval Rocket v AHL Rafaela Harveyho-Pinarda a Rema Pitlicka. Montreal nastúpi na ďalší duel v noci na stredu doma proti Winnipegu.

Viac o téme: Montreal Canadiens Juraj Slafkovský
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy