Košičania si proti Novým Zámkom upevnili tretiu priečku, Zvolen v šlágri triumfoval na Slovane

Na snímke gólová radosť hráčov Košíc Na snímke gólová radosť hráčov Košíc Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Hokejisti HC Košice zvíťazili v utorňajšom zápase 30. kola Tipos extraligy nad HC MIKRON Nové Zámky 5:3. Tohto súpera zdolali prvýkrát v sezóne po dvoch prehrách na jeho ľade.

O svojom víťazstve rozhodli v tretej tretine, v ktorej sa dvakrát presadil útočník Brett Pollock. Košičania v prvej tretine otočili skóre z 0:1 na 2:1, keď sa v presilovkách presadil Joona Jäskeläinen. Ten mohol za stavu 3:2 dokonať hetrik, ale z trestného strieľania neskóroval. Hostia vyrovnali zásluhou Jacksona, ale ďalšie góly už nepridali.

Novozámčania prehrali tretí zápas po sebe a naďalej sú na 4. mieste tabuľky. Košičania si víťazstvom upevnili priebežnú tretiu priečku a pred Novými Zámkami majú štvorbodový náskok.

Na snímke vľavo Brett Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR - František Iván

TEL - 30. kolo:
HC Košice - HC MIKRON Nové Zámky 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
Góly: 16. Jääskeläinen (Southorn, Chovan), 19. Jääskeläinen (Southorn, Chovan), 23. Romančík (Havrila), 44. Pollock (Slovák), 49. Pollock (Bartánus, Olsson) - 8. Ondrušek (Mišiak, Chovan), 28. Múčka (T. Mikúš, Jackson), 38. Jackson (Mamčics, Farley). Rozhodovali: D. Konc st., T. Orolin - Staššák, Stanzel, vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1834 divákov.

Zvolen sa opäť dostal na čelo tabuľky

Hokejisti HKM Zvolen sa opäť dostali na čelo tabuľky Tipos Extraligy. V utorkovom šlágri 30. kola triumfovali na ľade dovtedajšieho lídra Slovana Bratislava 4:2 a majú pred ním dvojbodový náskok. Zverenci Jána Pardavého však odohrali o jeden zápas menej.

Góly hostí strelili dvakrát Hecl, raz Viedenský a Messner, za domácich boli úspešní Takáč a Pecararo. Zvolen mal pred týmto duelom na konte dve prehry a mužstvo tak stále drží sériu, keď pod vedením trénerov Petra Oremusa a Andreja Kmeča ani raz neprehralo tri zápasy po sebe. Tá trvá od začiatku sezóny 2020/2021.

HC Slovan Bratislava - HKM Zvolen 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly: 36. Takáč (Harris, Pecararo), 60. Pecararo (Lukošik) – 12. Hecl (Huntebrinker, Sideroff), 39. Viedenský (Zuzin, Stupka), 47. Messner (Hecl, Sideroff), 50. Hecl (Huntebrinker). Rozhodovali: Hronský, Snášel ml. – Šoltés, Durmis, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 3691 divákov.

Banská Bystrica podľahla Liptovskému Mikulášu

Hokejisti Banskej Bystrice podľahli v 30. kole Tipos extraligy na svojom ľade Liptovskému Mikulášu 3:5 a nepripísali si tak piatu výhru po sebe. V divokom zápase nedohrali pre vyššie tresty kapitáni oboch tímov. Hostia otočili duel z 0:3, pričom po dva góly strelili Ventelä a Saari.

V prvej tretine dominovali domáci, strelili tri góly a zaslúžene viedli 3:0. Lenže zverenci trénera Bokroša predviedli diametrálne odlišnú druhú tretinu, počas ktorej vyrovnali na 3:3 v priebehu šiestich minút. Rozhodcovia potom prísne vylúčili bystrického kapitána Ďatelinku do konca zápasu a L. Mikuláš na začiatku tretej tretiny otočil na 4:3 v presilovke o dvoch hráčov.

Potom dostal trest do konca zápasu aj kapitán Liptákov Kriška, avšak hokejistom spod Urpína sa vyrovnať nepodarilo. V závere inkasovali pri hre bez brankára gól od Vankúša.

HC ´05 Banská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:5 (3:0, 0:3, 0:2)
Góly: 4. D. Jendek (Ďatelinka, Tamáši), 13. R. Gašpar, 20. Kontos (Troock, Watling) - 30. Saari (Diakov, Karsums), 34. Ventelä (Vähätalo, Karsums), 36. Ventelä (Mezovský, Walega), 43. Saari (Štrauch, Karsums), 59. Vankúš. Rozhodovali: Baluška, Výleta - D. Konc ml., Klejna, vylúčení na dve min: 5:2, vyššie tresty: 38. Ďatelinka 5+DKZ za vrazenie na mantinel - 44. Kriška 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1730 divákov.

Garreffa hetrikom zostrelil Trenčín

Hokejisti Michaloviec zdolali Trenčín 4:3. Hetrikom sa blysol vo svojom druhom stretnutí za Michalovce kanadský útočník Joseph Garreffa. Hostia sa tak otriasli z dvoch predchádzajúcich prehier a patrí im šieste miesto v tabuľke. na piate Nové Zámky strácajú dva body. Trenčín je deviaty.

Na snímke prekonaný brankár Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

HK Dukla Trenčín - HK Dukla INGEMA Michalovce 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Góly: 6. Petráš (Čacho, Obdržálek), 21. Nemčík (Hudec), 45. Sloboda (Čacho, Starosta) - 15. Garreffa, 18. Garreffa (Pavlovs, Puliš), 32. Žitný (Valentini, Pereskokov), 47. Garreffa (Galamboš, Macejko). Rozhodovali: Štefik, Crman - Gegáň, Drblík, vylúčení: 6:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 522 divákov.

Poprad zvíťazil v Spišskej Novej Vsi po predĺžení

Hokejisti Popradu zvíťazili na ľade Spišskej Novej Vsi 3:2 po predĺžení. O výhre "Kamzíkov" rozhodol vo štvrtej minúte predĺženia piatym gólom v sezóne obranca Adam Drgoň. Spišská napriek prehre poskočila na štvrté miesto o bod pred Nové Zámky, Poprad slávil výhru druhýkrát po sebe a poskočil na siedmu priečku tabuľky.

HK GROTTO Spišská Nová Ves - HK Poprad 2:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 21. La Porte (Rapáč), 55. Beaudry (Džugan, Kerbashian) - 17. Kundrik (Petráš, Meliško), 36. Jermain (Kotvan), 64. Drgoň (Svitana, Záborský). Rozhodovali: Stano, Krajčik - Tvrdoň, Bogdaň, vylúčení: 6:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3240 divákov.

Viac o téme: HC Košice HKM Zvolen HC Slovan Bratislava HC ´05 Banská Bystrica HK Dukla Trenčín MHk 32 Liptovský Mikuláš HC Mikron Nové Zámky HK Dukla Ingema Michalovce