Slovan nestačil v priamom súboji o post lídra na Zvolenčanov: Boli sme slabí v súbojoch

Tréner HC Slovan Bratislava Ján PardavýTréner HC Slovan Bratislava Ján Pardavý Zdroj: TASR/Roman Hanc

BRATISLAVA - Hokejová Tipos extraliga má po utorkovom 30. kole staronového lídra. Hokejisti HKM Zvolen si post lídra zaistili v priamom súboji na ľade Slovana Bratislava, keď zvíťazili 4:2. Tréner domácich Ján Pardavý nebol po zápase spokojný najmä s tým, ako jeho zverenci zvládli súboje v obrannom pásme.

Zvolenčania viedli po prvej tretine 1:0, Slovan v prostrednej časti hry vyrovnal. Na jej konci však opäť poslal hostí do vedenia Marek Viedenský. Jeho zásah si ešte arbitri preverovali na videu. Brankár domácich Jarred Coreau reklamoval sekanie útočníka HKM.

"Ja som zakončil, trafilo ma to niekam. Bol som tak 50 na 50. Ale rozhodcovia si to pozreli a gól bol napokon regulárny," povedal Viedenský. V tretej tretine dal Zvolen ešte dva góly, Slovan dokázal odpovedať iba raz.

"Slovan nám dal v dvoch zápasoch sedemnásť gólov, to sme už nechceli pripustiť, od začiatku sme išli za víťazstvom. Nechceli sme prerušiť sériu trénerov Kmeča a Oremusa, ktorí ešte neprehrali tri zápasy po sebe," dodal Viedenský.

Tréner Slovana Ján Pardavý nebol s výsledkom spokojný, ale výkon svojich zverencov komentoval takto: "Z našej strany bola najhoršia prvá tretina, ale len v obrannom pásem, kde sme nepokrývali hráčov pred bránkou. Boli sme slabí v súbojoch, súper nás pretláčal, strácali sme veľa pukov. Ale rozhodol gól na 1:2 po našej chybe.

Ale hráči odmakali zápas, robili všetko, aby to zvrátili, ale Zvolen si počkal v tretej tretine na svoju chvíľu. Nám chýbalo šťastie v zakončení a dobrý výkon podal aj brankár Trenčan. Ale s nasadením tímu som spokojný."

Viac o téme: HKM Zvolen HC Slovan Bratislava