VIDEO Pride Night v NHL: Ruský hokejista odmietol nastúpiť v dúhovom drese

Zdroj: Profimedia

PHILADELPHIA - Ruský obranca Ivan Provorov z Philadelphie Flyers odmietol z náboženských dôvodov nastúpiť na rozkorčuľovanie pred zápasom NHL s Anaheimom v dúhovom drese na podporu komunity LGBT+.

V stretnutí, v ktorom už hokejisti Philadelphie hrali v obvyklých dresoch, dvadsaťšesťročný Provorov nechýbal. Pri výhre 5:2 bronzový medailista z majstrovstiev sveta v roku 2017 nebodoval, ale s časom na ľade 22:45 bol najvyťaženejším hráčom stretnutia.

Po zápase Provorov uviedol, že rozkorčuľovanie vynechal kvôli pravoslávnemu vyznaniu. "Rešpektujem každého aj voľby, ktoré urobí. A ja som si vybral, že chcem byť úprimný sám k sebe aj svojej viere," citovala ho agentúra AP.

Za obrancu sa postavil tréner Philadelphie John Tortorella. "Toto je presne to, čo na ňom uznávam. Za všetkých okolností je úprimný. Jednoducho má nejakú vieru a niečomu verí," vyhlásil šesťdesiatštyriročný kouč.

Philadelphia reagovala vyhlásením, že klub aj viacero jeho hráčov aktívne podporuje inklúziu aj komunitu LGBT+. Jedným z nich je aj útočník Scott Laughton, ktorý uviedol, že s Provorovom problematiku menšín preberie.

Viac o téme: Philadelphia Flyers John Tortorella Anaheim Ducks Ivan Provorov
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/Philadelphia Flyers
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy