Nekresťanské peniaze: Realitný magnát zaplatil za súboj Ronalda s Messim milióny eur

Cristiano Ronaldo bol oficiálne predstavený ako nový člen klubu Al-NassrCristiano Ronaldo bol oficiálne predstavený ako nový člen klubu Al-Nassr Zdroj: SITA/AP/Amr Nabil

RIJÁD - Takmer 2,5 milióna eur stála najdrahšia vstupenka na štvrtkový exhibičný zápas medzi výberom futbalistov an-Nasru a al-Hilálu proti Parížu St. Germain, v ktorom sa stretnú hviezdy Cristiano Ronaldo s Lionelom Messim.

Špeciálny lístok získal v aukcii v Saudskej Arábii miestny realitný magnát Mašríf al-Ghamdí.

Vďaka VIP vstupenke získa al-Ghamdí niektoré privilégiá, napríklad sa na štadióne v Rijáde bude môcť s hráčmi vyfotografovať alebo sa pozrie do šatní oboch tímov. Výťažok aukcie pôjde na dobročinné účely.

Ronalda, ktorý na konci decembra s an-Nasrom podpísal dvojročnú zmluvu s astronomickým ročným príjmom 200 miliónov eur, vo štvrtok čaká prvé stretnutie v Saudskej Arábii.

Premiérový súťažný duel by mal tridsaťsedemročný Portugalčan odohrať v nedeľu v lige proti Ittifáku. Úvodné dva zápasy musel päťnásobný držiteľ Zlatej lopty vynechať kvôli disciplinárnemu trestu, ktorý dostal na jeseň za jarný incident s fanúšikom ešte v drese Manchestru United.

Súboj s Messiho PSG bude pikantný aj z toho dôvodu, že tridsaťpäťročný argentínsky útočník vyhral s Argentínou zlato na vlaňajších majstrovstvách sveta v Katare a podľa mnohých definitívne ukončil debatu, či je lepším futbalistom on alebo jeho dlhoročný rival Ronaldo.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Lionel Messi PSG Al-Hilal Al-Nassr
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy