Škriniar s Interom si vychutnal zisk talianskeho Superpohára: Môže nám to dať extra impulz

Futbalisti Interu Miláno v zostave s Milanom Škriniarom oslavujú s trofejou víťazstvo v talianskom SuperpoháriFutbalisti Interu Miláno v zostave s Milanom Škriniarom oslavujú s trofejou víťazstvo v talianskom Superpohári Zdroj: TASR/AP/Hussein Malla

RIJÁD - Futbalisti Interu Miláno v zostave so slovenským reprezentantom Milanom Škriniarom triumfovali v stredajšom finále talianskeho Superpohára nad svojím mestským rivalom AC Miláno 3:0.

K výhre Interu výrazne prispel 36-ročný veterán Edin Džeko, ktorý dal gól a podieľal sa aj na otváracom zásahu svojho tímu. Bosniansky útočník hral rolu v otváracom góle Federica Dimarca z 10. minúty a o jedenásť minút neskôr sa sám zapísal na streleckú listinu.

Po nábehu na dlhý pas od obrancu Alessandra Bastoniho si jednoduchou kľučkou obišiel stredopoliara AC Sandra Tonaliho a zvýšil skóre zápasu na 2:0.

Nepochybne sme podali výborný výkon

"Čoskoro budem mať 22," vtipkoval Džeko, ktorý v marci oslávi už 37 rokov. "Nepochybne sme podali výborný výkon, chlapci boli naozaj skvelí od prvej do poslednej minúty. Dali sme do toho naozaj všetko. My všetci," dodal.

Slovenský futbalista Interu Miláno Galéria fotiek (15) Zdroj: TASR/AP/Hussein Malla

Môže nám to dať extra impulz v lige

Triumf zverencov talianskeho trénera Simoneho Inzaghiho spečatil v 77. minúte Argentínčan Lautaro Martinez, ktorý sa presadil po prihrávke Škriniara.

"Môže nám to dať extra impulz v lige, ale dnes večer si túto trofej užijeme, pretože takto vyhrať proti Milánu vo finále je naozaj úžasné," uviedol Inzaghi po zápase. Pozornosť sa teraz obracia späť k Serie A, kde sa 5. februára odohrá ďalšie milánske derby, pripomína AP.

Futbalisti Interu Miláno v Galéria fotiek (15) Zdroj: TASR/AP/Hussein Malla

Rossoneri do nového roka nevstúpili najlepšie, v lige síce zdolali Salernitanu, no nasledovali dve remízy a po prehre 0:1 s Turínom aj vypadnutie z Talianskeho pohára. Za vedúcim Neapolom zaostávajú o deväť bodov, Juventus a Inter na nich strácajú bod.

Neprežívame najlepšie obdobie

"Je jasné, že neprežívame najlepšie obdobie, najmä psychicky. Musíme urobiť viac a zlepšiť sa. Budeme napredovať jediným spôsobom, ktorý poznáme: Lepšie zapracujeme na tom, aby sme opäť zvýšili našu úroveň, pretože toto je prehra, ktorá nás naozaj bolí. Ale sezóna ešte nekončí a my sa musíme vrátiť k našej hre," reagoval tréner Stefano Pioli.

Tréner AC Miláno Stefano Galéria fotiek (15) Zdroj: TASR/AP/Hussein Malla

Taliansky Superpohár tradične hrajú víťazi Serie A a Talianskeho pohára. Inter trofej získal minulý rok po víťazstve v lige v sezóne 2020/21, tento rok titul obhajoval po triumfe v Talianskom pohári. V Superpohári získal už siedmu trofej, čím sa vyrovnal práve milánskemu AC. Viac prvenstiev dosiahol iba 9-násobný víťaz Juventus Turín.

Viac o téme: AC Miláno Inter Miláno Milan Škriniar