VIDEO Prekvapenie aj v ženskom pavúku: Mladá Češka vyradila turnajovú dvojku!

Sklamaná Ons Jabeurová v 2. kole Australian OpenSklamaná Ons Jabeurová v 2. kole Australian Open Zdroj: SITA/AP/Dita Alangkara

MELBOURNE - Tuniská tenistka Ons Jabeurová skončila na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne už v 2. kole. Druhá nasadená hráčka prehrala vo štvrtok s Češkou Markétou Vondroušovou 1:6, 7:5 a 1:6.

Vondroušová mala výborný vstup do duel, rýchlo sa ujala vedenia 3:0, v šiestom geme opäť zobrala súperke podanie a následne potvrdila brejk. Druhý set bol oveľa vyrovnanejší, obe hráčky stratili dvakrát podanie. V desiatom geme nevyužila Jabeurová setbal, no v dvanástom čistou hrou už hej a vyrovnala.

"V druhom sete sa zlepšila a zahrala pár úžasných bodov. Snažila som sa zostať sústredená a hrať svoju hru. Som šťastná, že som postúpila," povedala po zápase Vondroušová.

V rozhodujúcej sade však opäť dominovala Češka, ktorá síce za stavu 5:0 stratila servis, no v ďalšom geme využila druhý mečbal. V 3. kole sa stretne s krajankou Lindou Fruhvirtovou. Jabeurová sa po víťazstve v úvodnom zápase sťažovala na problémy s kolenom.

Ďalšie favoritky nezaváhali

Do 3. kola dvojhry sa naopak suverénnym spôsobom prebojovala bieloruská tenistka Aryna Sabalenková. V 2. kole v pozícii nasadenej päťky zdolala Američanku Shelby Rogersovú 6:3, 6:1.

Turnajová štvorka Francúzka Caroline Garciová si poradila s Kanaďankou Leylah Fernandezovou 7:6 (5), 7:5.

Medzi elitnú 32-ku postúpila aj dvanásta nasadená Belinda Benčičová. Švajčiarka so slovenskými koreňmi vyradila Američanku Claire Liuovú 7:6 (3), 6:3. V prvom sete otočila z 2:5.

Švajčiarska tenistka Belinda Benčičová Galéria fotiek (22) Zdroj: SITA/AP/Ng Han Guan

O prekvapenie sa postarala Rogersovej krajanka Katie Volynetsová, ktorá vyradila nasadenú deviatku Rusku Veroniku Kudermetovovú 6:4, 2:6, 6:2.

Češka Karolína Plíšková zvíťazila ako nasadená tridsiatka nad Juliou Putincevovou z Kazacshtanu 6:0, 7:5.