Stopku im nevystavila ani Salernitana: Lobotkov Neapol neohrozene kráča za titulom Serie A

Giovanni Di Lorenzo a jeho gólové oslavyGiovanni Di Lorenzo a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse

SALERNO - Futbalisti SSC Neapol potvrdili pozíciu lídra talianskej Serie A. V sobotnom zápase 19. kola vyhrali na ihrisku Salernitany 2:0. Celý duel za Neapol odohral slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka, jeho krajan v drese Salernitany Norbert Gyömbér sa zranil po štvrťhodine hry a musel vystriedať.

Neapol má na čele tabuľky 12-bodový náskok pred obhajcom titulu AC Miláno, ktorý hrá na pôde rímskeho Lazia až v utorok. "Partenopei" mali v Salerne prevahu, gólom ju však korunovali až v nadstavenom čase prvého polčasu - prudkou strelou pod brvno sa presadil Giovanni Di Lorenzo. Poistku pridal krátko po prestávke s 13 zásahmi najlepší strelec súťaže Victor Osimhen.

Verona vyhrala doma nad US Lecce 2:0. Napriek triumfu je naďalej v pásme zostupu na 18. mieste tabuľky, Lecce je priebežne štrnáste.

Futbalisti FC Turín zvíťazili na ihrisku Fiorentiny 1:0. Naplno zabodovali po štyroch dueloch. V tabuľke im patrí 7. miesto s odstupom ôsmich bodov na šiesty AS Rím.